11680609 Canada Inc. (Corporation# 11680609) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 14, 2019.
| Corporation ID | 11680609 |
| Business Number | 766645071 |
| Corporation Name | 11680609 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
1014 - 3050 Pharmacy Avenue Scarborough ON M1W 2N7 |
| Incorporation Date | 2019-10-14 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Sai Aravinda Gollapudi | 1014 - 3050 Pharmacy Avenue, Scarborough ON M1W 2N7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-14 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-14 | current | 1014 - 3050 Pharmacy Avenue, Scarborough, ON M1W 2N7 |
| Name | 2019-10-14 | current | 11680609 Canada Inc. |
| Status | 2019-10-14 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-14 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 1014 - 3050 Pharmacy Avenue |
| City | Scarborough |
| Province | ON |
| Postal Code | M1W 2N7 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ifill Network Inc. | 3050 Pharmacy Avenue, Suite 514, Scarborough, ON M1W 2N7 | 2020-02-24 |
| 11788582 Canada Inc. | 612-3050 Pharmacy Avenue, Toronto, ON M1W 2N7 | 2019-12-13 |
| Chain Way Ltd. | 18-44 Chester Le Boulevard, Toronto, ON M1W 2N7 | 2018-02-15 |
| 9175261 Canada Inc. | 102-3050 Pharmacy Ave, Toronto, ON M1W 2N7 | 2015-02-02 |
| 8920133 Canada Ltd. | 913-3050 Pharmacy Avenue, Toronto, ON M1W 2N7 | 2014-06-10 |
| 7965729 Canada Inc. | 3050 Pharmacy Ave, Suite 602, Scarborough, ON M1W 2N7 | 2011-09-08 |
| Twx Precision Machining Ltd. | 1107-3050 Pharmacy Ave., Scarborough, ON M1W 2N7 | 2006-10-01 |
| 6587283 Canada Inc. | 3050 Pharmacy Ave, Apt 604, Toronto, ON M1W 2N7 | 2006-06-21 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6176275 Canada Inc. | Unit 1102, 1038 Mcnicoll Ave, Toronto, ON M1W 0A4 | 2003-12-29 |
| 12277841 Canada Inc. | 23-17 Eaton Parl Lane, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2020-08-18 |
| 12124882 Canada Inc. | 1251 Bridletowne Circle, Unit 16, Toronto, ON M1W 0A5 | 2020-06-12 |
| Aaa Food Supply Inc. | Unit 32-17 Eaton Park Lane, Toronto, ON M1W 0A5 | 2020-01-20 |
| Jjw Renovation Inc. | 8 Eaton Park Lane, Unit 16, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2018-01-22 |
| 10496111 Canada Inc. | 7 Eaton Park Lane Unit #2, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2017-11-15 |
| Pintonese Ltd. | 8 Eaton Park Lane Unit 5, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2016-11-28 |
| 9953914 Canada Inc. | 16 Eaton Park Lane, Unit 12, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2016-10-21 |
| African-canadian Entrepreneurs for Success (aces) | 30 Meadowglen Place, Suite 2609, Toronto, ON M1W 0A6 | 2020-12-05 |
| Grovescape Inc. | 121 - 10 Echo Point, Scarborough, ON M1W 0A7 | 2020-12-09 |
| Find all corporations in postal code M1W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Sai Aravinda Gollapudi | 1014 - 3050 Pharmacy Avenue, Scarborough ON M1W 2N7, Canada |
| City | Scarborough |
| Post Code | M1W 2N7 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11680609 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.