Fondation NГ©pal (Corporation# 11680501) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 14, 2019.
| Corporation ID | 11680501 |
| Business Number | 766546477 |
| Corporation Name | Fondation NГ©pal |
| Registered Office Address |
1841 Ch Du Sault LГ©vis QC G6W 0B4 |
| Incorporation Date | 2019-10-14 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 3 - 4 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Sabrina Bérubé | 4994 Lionel-Groulx, app 704, Saint Augustin des Desmaures QC G3A 0M8, Canada |
| Robert Casserley | 1841 ch du Sault, Lévis QC G6W 0B4, Canada |
| Marie-Kristelle Ross | 1841 ch du Sault, Lévis QC G6W 0B4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-14 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Address | 2019-10-14 | current | 1841 Ch Du Sault, LГ©vis, QC G6W 0B4 |
| Name | 2019-10-14 | current | Fondation NГ©pal |
| Status | 2019-10-14 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-14 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Docteur Rob Casserley, M.d. Inc. | 1841, Chemin Du Sault, LГ©vis, QC G6W 0B4 | 2017-02-06 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion Jm Bouchard Inc. | 1886 Rue Annabella, St-romuald, QC G6W 0B6 | 2008-02-05 |
| Gestion Rosaire Laflamme Inc. | 1864, AllГ©e CavaliГЁre, LГ©vis, QC G6W 0B9 | 1983-10-07 |
| 7552319 Canada Inc. | 1864, AllГ©e CavaliГЁre, LГ©vis, QC G6W 0B9 | 2010-05-13 |
| J53 I Gp Inc. | 102 Rue Longwood, LГ©vis, QC G6W 0C1 | 2020-09-28 |
| RÉparations Ferroviaires K.l.n. Inc. | 3951 Rue Des Turquoises, Levis, QC G6W 0C3 | |
| Wecoop - Coop De Travail | 691 Rue Lapointe, LÉvis, QC G6W 0E5 | 2017-01-12 |
| Jarabe Inc. | 1899, Boulevard Guillaume-couture, Appartement 2, LГ©vis, QC G6W 0E9 | 2010-03-04 |
| 9541705 Canada Inc. | 4824 Rue Thomas-chapais, LГ©vis, QC G6W 0G4 | 2016-02-16 |
| Molesque Consultation Inc. | 1603, Rue Du Quotidien, LÉvis, QC G6W 0H4 | 2010-02-02 |
| 9742956 Canada Inc. | 4713, Rue Jacques-ferron, LГ©vis, QC G6W 0J1 | 2016-05-06 |
| Find all corporations in postal code G6W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Sabrina Bérubé | 4994 Lionel-Groulx, app 704, Saint Augustin des Desmaures QC G3A 0M8, Canada |
| Robert Casserley | 1841 ch du Sault, Lévis QC G6W 0B4, Canada |
| Marie-Kristelle Ross | 1841 ch du Sault, Lévis QC G6W 0B4, Canada |
| City | LГ©vis |
| Post Code | G6W 0B4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Build A Fondation for The Future (bff) | 276 Rue Maurice Martel, Gatineau, QC J9J 3X1 | 2012-03-13 |
| Fondation Moonchild Fondation | 16 Cambridge, Hudson, QC J0P 1H0 | 2018-08-14 |
| Fondation Covalence | 3256 Rue Papineau, Trois-riviГЁres, QC G8Z 1P5 | 2014-10-24 |
| Fondation Pararesqcue | 4360 De Niverville, Saint-hubert, QC J3Y 9E9 | 2012-11-01 |
| Fondation Pour Le Centre Г‰ducatif Et Culturel Du Canada | 2024, Rang Du Bas De L'assomption Nord, Assomption, QC J5W 2J1 | 2018-11-20 |
| Fondation Pour La JournÉe Internationale De Service Communautaire (fondation Jisc) | 400-144 Front St.west, Toronto, ON M5J 2L7 | 1991-11-08 |
| Fondation 1625 | 518 Ch. Rockland, Mont-royal, QC H3P 2X2 | 2014-01-12 |
| Fondation Matiya | 451 Rue Cousineau # 2, Laval, QC H7G 3K2 | 2019-09-25 |
| Fondation Canadienne Du Stress. Fondation Quebecoise Du Stress. Fcs Fq.. | 656, 3ГЁme Avenue, Laval, QC H7R 4J4 | 2020-04-22 |
| La Fondation Gilles Villeneuve/la Fondation Du Sport Automobile Du Canada | 85 Richmond Street West, Suite 620, Toronto, ON M5H 2C9 | 1981-02-19 |
Please comment or provide details below to improve the information on Fondation NГ©pal.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.