Athena Dress Rental Inc. (Corporation# 11680439) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is January 1, 2020.
| Corporation ID | 11680439 |
| Business Number | 754580470 |
| Corporation Name | Athena Dress Rental Inc. |
| Registered Office Address |
84 Glenngarry Crescent Vaughan ON L6A 4Z4 |
| Incorporation Date | 2020-01-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 4 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Alina Guryn | 84 Glenngarry Crescent, Vaughan ON L6A 4Z4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-01-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-01-01 | current | 84 Glenngarry Crescent, Vaughan, ON L6A 4Z4 |
| Name | 2020-01-01 | current | Athena Dress Rental Inc. |
| Status | 2020-01-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-01-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 9332782 Canada Inc. | 84 Glenngarry Crescent, Maple, ON L6A 4Z4 | 2015-06-12 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Stagger Corp. | 94 Glenngarry Cres, Maple, ON L6A 4Z4 | 2016-02-22 |
| Buspal Inc. | 94 Glenngarry Cres, Maple, ON L6A 4Z4 | 2016-12-02 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8916829 Canada Inc. | 303-9901 Keele St, Maple, ON L6A 0A1 | 2014-06-06 |
| 11853996 Canada Ltd. | 21 Colombo Crescent, Maple, ON L6A 0A3 | 2020-01-20 |
| 11155890 Canada Ltd. | 21 Colombo Cres., Maple, ON L6A 0A3 | 2018-12-19 |
| Temiseun Investment Company Limited | 27 Colombo Crescent, Vaughan, ON L6A 0A3 | 2017-04-23 |
| Honeywealth Foods Incorporated | 27 Colombo Crescent, Vaughan, ON L6A 0A3 | 2017-07-05 |
| Alexaa Web Services Incorporated | 9699 Jane Street, Unit#14, Vaughan, ON L6A 0A4 | 2018-11-21 |
| Anm Staffing Incorporated | 9699 Jane Street, Unit 14, Vaughan, ON L6A 0A4 | 2018-10-29 |
| 8976791 Canada Inc. | 22-9699 Jane Street, Maple, ON L6A 0A4 | 2014-08-01 |
| Woo-hoo Angel Services Corp. | 9a-9699 Jane Street, Vaughan, ON L6A 0A5 | 2020-07-12 |
| 9484329 Canada Inc. | 41 Treasure Hill Road, Maple, ON L6A 0A7 | 2015-10-22 |
| Find all corporations in postal code L6A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Alina Guryn | 84 Glenngarry Crescent, Vaughan ON L6A 4Z4, Canada |
| City | Vaughan |
| Post Code | L6A 4Z4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Athena Et Ses Amies | 4481 Montrose Avenue, Westmount, QC H3Y 2B4 | 1993-12-15 |
| Les Partenaires Г‰ducatifs Athena (aep) Inc. | 7575 Trans Canada Highway, Suite 304, Montreal, QC H4T 1V6 | 1998-10-07 |
| Dress Town Limitee | 5455 De Gaspe, Room 200, Montreal, QC | 1972-06-16 |
| Athena De Paris Limited | 290 Chemin De Montreal, Ottawa, QC | 1975-02-20 |
| U-drive Car Rental Ltd. | 30th Floor, 360 Main Street, Winnipeg, MB R3C 4G1 | |
| Version 6 Car Rental Inc. | 770 Wellington Crescent, Winnipeg, MB R3M 0C3 | |
| Cineflix Productions (rental Virgins) Inc. | 3510 Saint-laurent Boulevard, Suite 202, Montreal, QC H2X 2V2 | 2007-07-30 |
| 7 Theta Inc. | 13 Athena Way, Ottawa, ON K2G 6S1 | 2015-08-24 |
| Dress It Up By Nz Inc. | 5 Harmon Way, Ottawa, ON K2L 3W1 | 2009-07-28 |
| An-na Dress Up Ltd. | 609-188 Milross Ave, Vancouver, BC V6A 4J4 | 2005-07-25 |
Please comment or provide details below to improve the information on Athena Dress Rental Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.