Spilmar Limited (Corporation# 11680242) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 21, 2019.
| Corporation ID | 11680242 |
| Business Number | 765836077 |
| Corporation Name | Spilmar Limited |
| Registered Office Address |
C201 155 Pinnacle Drive Grande Prairie AB T8W 0G1 |
| Incorporation Date | 2019-10-21 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Anton Spilchin | C201 155 Pinnacle Drive, Grande Prairie AB T8W 0G1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-21 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-21 | current | C201 155 Pinnacle Drive, Grande Prairie, AB T8W 0G1 |
| Name | 2019-10-21 | current | Spilmar Limited |
| Status | 2019-10-21 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-21 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-10-22 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | C201 155 Pinnacle Drive |
| City | Grande Prairie |
| Province | AB |
| Postal Code | T8W 0G1 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Emce Digital Ltd. | 11305 82 Avenue, Grande Prairie, AB T8W 0A7 | 2020-09-10 |
| Forever Young Beauty Grande Prairie Inc. | 11125, 65th Ave, Grande Prairie, AB T8W 0C1 | 2018-11-14 |
| Northern Affiliates Records Corp. | 6514 - 111 Street, Grande Prairie, AB T8W 0C1 | 2013-04-14 |
| Special Needs Ministries | 11305, Pinnacle Blvd., Grande Prairie, AB T8W 0C6 | 1992-10-06 |
| Aztec Engineering Inc. | 9401 117 St., Grande Prairie, AB T8W 0C7 | 2002-09-10 |
| Sphynx Bookkeeping Services Inc. | 11337 69th Ave, Grande Prairie, AB T8W 0E3 | 2016-10-26 |
| 8670145 Canada Limited | 10718 83rd Avenue, Grand Prairie, AB T8W 0G9 | 2013-10-22 |
| 7343418 Canada Limited | 10702 - 83rd Avenue, Grand Prairie, AB T8W 0G9 | 2010-03-03 |
| Dirty Little Secret Wines Inc. | 8217 Tamarack Trail, Grande Prairie, AB T8W 0H3 | 2014-01-01 |
| Sophie Hauling Ltd. | 11519b 75 Ave., Grande Prairie, AB T8W 0J4 | 2014-07-28 |
| Find all corporations in postal code T8W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Anton Spilchin | C201 155 Pinnacle Drive, Grande Prairie AB T8W 0G1, Canada |
| City | Grande Prairie |
| Post Code | T8W 0G1 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11775812 Canada Limited | 1 Sparks Avenue, Toronto, ON M2H 2W1 | |
| 8567093 Canada Limited | 70 Jefferson Avenue, Toronto, ON M6K 1Y4 | |
| 7938713 Canada Limited | 100, Zenway Boulevard, Woodbridge, ON L4H 2Y7 | |
| Freegateway Limited | C/o Streamonix Limited, Suite 1000, 355 Burrard Street, Vancouver, BC V6C 2G8 | 2019-08-01 |
| 11886614 Canada Limited | 536 Pinery Trail, Waterloo, ON N2V 2S4 | |
| 8714487 Canada Limited | 310 Hector Dougall Way, Thunder Bay, ON P7E 6M6 | |
| 8133581 Canada Limited | 625 Neal Drive, Peterborough, ON K6J 6X7 | |
| 11134965 Canada Limited | 34 Crescent Road, Huntsville, ON P1H 1Y3 | |
| 8048568 Canada Limited | 66 Shorncliffe Road, Toronto, ON M8Z 5K1 | |
| 7751389 Canada Limited | 50, Dufflaw Road, Toronto, ON M5A 2W1 |
Please comment or provide details below to improve the information on Spilmar Limited.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.