Two Trees Studio Corporation (Corporation# 11680030) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 14, 2019.
| Corporation ID | 11680030 |
| Business Number | 764940136 |
| Corporation Name | Two Trees Studio Corporation |
| Registered Office Address |
76 Woodgate Close Calgary AB T2W 4C1 |
| Incorporation Date | 2019-10-14 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Andrey Siganur | 76 Woodgate Close, Calgary AB T2W 4C1, Canada |
| Alexandra Baevsky Siganur | 76 Woodgate Close, Calgary AB T2W 4C1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-14 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-14 | current | 76 Woodgate Close, Calgary, AB T2W 4C1 |
| Name | 2019-10-14 | current | Two Trees Studio Corporation |
| Status | 2019-10-14 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-14 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12479869 Canada Inc. | 72 Woodgate Close Southwest, Calgary, AB T2W 4C1 | 2020-11-07 |
| 6819401 Canada Ltd. | 96 Woodgate Close Sw, Calgary, AB T2W 4C1 | 2007-08-06 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 7994648 Canada Inc. | 716 104 Avenue S.w., Calgary, AB T2W 0A3 | 2011-10-10 |
| Good Trade Development Ltd. | 1720 107 Avenue Sw, Calgary, AB T2W 0C2 | 2016-03-11 |
| Sundragon Renewable Energy Corp. | 1428 109 Ave. Sw, Calgary, AB T2W 0C7 | 2016-04-08 |
| 7845421 Canada Incorporated | 10223 - 7th Street Sw, Calgary, AB T2W 0G2 | 2011-05-02 |
| 4041283 Canada Inc. | 10220 8 Street Southwest, Calgary, AB T2W 0H1 | 2002-04-08 |
| Epsglobal Life Changing Products, Ltd. | 10315 8th Street, Calgary, AB T2W 0H2 | 2017-10-04 |
| Reid's Caulking Ltd. | 11143 Sacramento Drive Sw, Calgary, AB T2W 0J5 | 2016-12-21 |
| Aula Luz Illuminations Company | 24 Southland Cres Sw, Calgary, AB T2W 0K3 | 2016-07-26 |
| Limark Medical Inc. | 63 Sinclair Crescent, Calgary, AB T2W 0M1 | 2002-06-19 |
| Bright Side Investments Inc. | 828 Southmount Place Sw, Calgary, AB T2W 0R3 | 2013-01-21 |
| Find all corporations in postal code T2W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Andrey Siganur | 76 Woodgate Close, Calgary AB T2W 4C1, Canada |
| Alexandra Baevsky Siganur | 76 Woodgate Close, Calgary AB T2W 4C1, Canada |
| City | Calgary |
| Post Code | T2W 4C1 |
| Category | studio |
| Category + City | studio + Calgary |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| (iss) Corporation De Systemes Pour Studio Innovateurs | 290 Stream Avenue, Dorval, QC H9S 2P9 | 1988-06-27 |
| Six One Trees Corporation | 90 Cardiff Private, Ottawa, ON K1V 0L2 | 2018-10-15 |
| Corporation Studio Forfora | 1245 Ouest Rue Sherbrooke, Bur. 2000, Montreal, QC H3G 1G2 | 1989-04-07 |
| G. D. Trees Inc. | 614 Broadway Avenue, Welland, ON L3C 5M7 | 2002-03-01 |
| Trees 4 Life Inc. | 11030 Hwy. 27, Box 1, Kleinburg, ON L0J 1C0 | 2004-06-16 |
| Trevor's Trees Inc. | 7509 8th Line, Guelph, ON N1H 6J2 | 2017-08-02 |
| Inna's Trees and Shrubs Ltd. | 743 Norfolk St S, Simcoe, ON N3Y 4K1 | 2015-12-29 |
| 3 Wise Trees Inc. | 214 Major Street, Toronto, ON M5S 2L3 | 2000-03-01 |
| I Plant Trees Ltd. | 25 Pembroke Crescent, Stratford, PE C1B 0J2 | 2017-12-20 |
| Cool Breeze Under Shady Trees | 40 Oak Street, Toronto, ON M5A 2C6 | 2006-04-10 |
Please comment or provide details below to improve the information on Two Trees Studio Corporation.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.