Tmweel Holdings Corporation (Corporation# 11679759) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 12, 2019.
| Corporation ID | 11679759 |
| Business Number | 765586730 |
| Corporation Name | Tmweel Holdings Corporation |
| Registered Office Address |
12216 168 Ave Nw Edmonton AB T6V 1B1 |
| Incorporation Date | 2019-10-12 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Hoda Goha | 12216 168 Ave NW, Edmonton AB T6V 1B1, Canada |
| Abubaker Abu Roghba | 12216 168 Ave NW, Edmonton AB T6V 1B1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-12 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-12 | current | 12216 168 Ave Nw, Edmonton, AB T6V 1B1 |
| Name | 2019-10-12 | current | Tmweel Holdings Corporation |
| Status | 2019-10-12 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-12 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Kolia West Inc. | 15211 139 Street Northwest, Unit #301, Edmonton, AB T6V 0A1 | 2017-05-31 |
| Bizart It Solutions Inc. | 14772 140 Street Nw, Edmonton, AB T6V 0A4 | 2018-11-27 |
| Pathene Incorporated | 14118 148a Avenue, Edmonton, AB T6V 0A6 | 2019-07-09 |
| Mtoto Group Inc. | 14876 141 Street Nw, Edmonton, AB T6V 0A6 | 2014-11-13 |
| Starlet Foundation | 14876 141 Street Nw, Edmonton, AB T6V 0A6 | 2015-07-22 |
| 11320041 Canada Inc. | 213-13111 140 Ave Nw, Edmonton, AB T6V 0B1 | 2019-03-26 |
| 10428205 Canada Inc. | 13710 150 Avenue Northwest, Unit 315, Edmonton, AB T6V 0B2 | 2017-09-29 |
| Learningturf Inc. | 27 - 13825 155 Avenue Northwest, Edmonton, AB T6V 0B8 | 2019-08-23 |
| 10484547 Canada Corp. | 13825 155 Avenue Northwest, Unit 20, Edmonton, AB T6V 0B8 | 2017-11-06 |
| Zenoxila Technology Solutions Inc. | 27-13825 155 Ave Nw, Edmonton, AB T6V 0B8 | 2014-09-02 |
| Find all corporations in postal code T6V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Hoda Goha | 12216 168 Ave NW, Edmonton AB T6V 1B1, Canada |
| Abubaker Abu Roghba | 12216 168 Ave NW, Edmonton AB T6V 1B1, Canada |
| City | Edmonton |
| Post Code | T6V 1B1 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Corporation Ttev Holdings Ltee | 1 Place Ville Marie, Suite 1615, Montreal, QC H3B 2B6 | 1973-12-05 |
| La Corporation Yolanda Holdings | 27 Stonecrest Drive, Dollard Des Ormeaux, QC H9B 1N6 | 1977-08-18 |
| Savva Holdings Corporation | 2900 - 550 Burrard Street, Vancouver, BC V6C 0A3 | |
| Gauvreau Holdings Corporation | 2900 - 550 Burrard Street, Vancouver, BC V6C 0A3 | |
| E G I Holdings Corporation | 1061 Rue Giffard, Saint-bruno-de-montarville, QC J3V 5G9 | 2003-06-18 |
| La Corporation Des Placements Bel-nav Limitee | 550 Mceachran, Montreal, QC | 1974-03-14 |
| Gestion J.g.v. Corporation | 4385 St. Martin Boulevard, Chomedey, Ville Laval, QC | 1978-06-28 |
| Corporation De Gestion Pbi-dbs | 79 Wellington St West, Suite 2810, Toronto, ON M5K 1J5 | 1994-03-03 |
| Cfw Holdings Corporation | 393 Rue St-jacques, Montreal, QC | 1978-02-01 |
| Mongolian Resources Holdings Corporation | 1 Place Ville-marie, 39th Floor, Montreal, QC H3B 4M7 | 2006-04-05 |
Please comment or provide details below to improve the information on Tmweel Holdings Corporation.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.