Mugosa Enterprises, Inc. (Corporation# 11419200) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 20, 2019.
| Corporation ID | 11419200 |
| Business Number | 793027673 |
| Corporation Name |
Mugosa Enterprises, Inc. Entreprises Mugosa, Inc. |
| Registered Office Address |
234 Charron Street Clarence-rockland ON K4K 1B2 |
| Incorporation Date | 2019-05-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Gelor Mugosa | 234 Charron Street, Clarence-Rockland ON K4K 1B2, Canada |
| Denise Mugosa | 61 Edmonton Street, Winnipeg MB R3C 1P9, Canada |
| Linda Mugosa | 202 Bairdmore Boulevard, Winnipeg MB R3T 5H3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-05-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-05-20 | current | 234 Charron Street, Clarence-rockland, ON K4K 1B2 |
| Name | 2019-05-20 | current | Mugosa Enterprises, Inc. |
| Name | 2019-05-20 | current | Entreprises Mugosa, Inc. |
| Status | 2019-05-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 234 Charron Street |
| City | Clarence-Rockland |
| Province | ON |
| Postal Code | K4K 1B2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10258415 Canada Inc. | 234 Charron Street, Clarence-rockland, ON K4K 1B2 | 2017-05-30 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10073849 Canada Inc. | 278 Charron Street, Clarence-rockland, ON K4K 1B2 | 2017-01-24 |
| Chamberland Memory Lane Inc. | 1898 Laurier Street, Rockland, ON K4K 1B2 | 2016-03-16 |
| 8616795 Canada Inc. | 420 Andre Street, Rockland, ON K4K 1B2 | 2013-08-26 |
| 7693265 Canada Inc. | 333 Charron Street, Rockland, ON K4K 1B2 | 2010-11-04 |
| 6625967 Canada Inc. | 344 Rue Charron, Rockland, ON K4K 1B2 | 2006-09-13 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11715623 Canada Inc. | 347 Quartz Street, Clarence-rockland, ON K4K 0A2 | 2019-11-01 |
| 11654225 Canada Inc. | 484 Crystal Court, Clarence-rockland, ON K4K 0A2 | 2019-09-29 |
| 10776645 Canada Corp. | 309 Quartz Ave, Rockland, ON K4K 0A2 | 2018-05-15 |
| 8831378 Canada Inc. | 497 Crystal Court, Rockland, ON K4K 0A2 | 2014-03-26 |
| 8424616 Canada Ltd. | 309, Quartz Ave, Rockland, ON K4K 0A2 | 2013-02-04 |
| Windstone Consulting Inc. | 473 Crystal Court, Rockland, ON K4K 0A2 | 2009-01-16 |
| Hardcoded Web Solutions Inc. | 465 Crystal Court, Rockland, ON K4K 0A2 | 2004-12-16 |
| Dknvision Holdings Inc. | 176 Jasper Crescent, Rockland, ON K4K 0A3 | 2020-08-11 |
| 11560484 Canada Inc. | 316 Quartz Street, Clarence-rockland, ON K4K 0A3 | 2019-08-08 |
| 10956694 Canada Inc. | 184 Jasper Crescent, Clarence-rockland, ON K4K 0A3 | 2018-08-22 |
| Find all corporations in postal code K4K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Gelor Mugosa | 234 Charron Street, Clarence-Rockland ON K4K 1B2, Canada |
| Denise Mugosa | 61 Edmonton Street, Winnipeg MB R3C 1P9, Canada |
| Linda Mugosa | 202 Bairdmore Boulevard, Winnipeg MB R3T 5H3, Canada |
| City | Clarence-Rockland |
| Post Code | K4K 1B2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Entreprises Ld Inc. | 62 Des Hirrondelles, Kirkland, QC H9J 4B7 | 2014-02-17 |
| Entreprises Ll Rh Inc. | 340 Ave. De L'Épée, Outremont / MontrÉal, QC H2V 3T6 | 2008-02-12 |
| Les Entreprises S.h.a. Inc. | 31 Sir Jacobs Cres, Brampton, ON L7A 3V2 | 1956-04-05 |
| Nor-kat Enterprises Ltd. | Rr 2, Bishopton, QC J0B 1G0 | 1980-06-05 |
| Fbe Enterprises Inc. | 55 Heath Place, Hampstead, QC H3X 3L6 | 2011-03-07 |
| Gvg Enterprises Inc. | 302-110 Clarence Street, Ottawa, ON K1N 5P6 | 2005-04-19 |
| V.l.y. Enterprises Inc. | 2611 Rue Leger, Lasalle, QC H8N 2V9 | 2001-11-29 |
| Entreprises Bob Cousineau Enterprises Inc. | 9-635 Desureaux, Boucherville, QC J4B 0J6 | |
| Entreprises Tag-d Inc. | 1700 Rousseau Cr., Brossard, QC J4X 1S7 | 2011-10-06 |
| J.k.v.s.v. Enterprises Inc. | 4075 Plouffe, Montreal, QC H4J 1K4 | 2011-08-09 |
Please comment or provide details below to improve the information on Mugosa Enterprises, Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.