Untold Branding Inc. (Corporation# 11417029) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 17, 2019.
| Corporation ID | 11417029 |
| Business Number | 793311077 |
| Corporation Name | Untold Branding Inc. |
| Registered Office Address |
1410 Blueridge Road Kelowna BC V1W 3A7 |
| Incorporation Date | 2019-05-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Billy Price | 4540 Lakeshore Road, Kelowna BC V1W 1X2, Canada |
| Paul Beauchemin | 1410 Blueridge Road, Kelowna BC V1W 3A7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-05-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-05-17 | current | 1410 Blueridge Road, Kelowna, BC V1W 3A7 |
| Name | 2019-05-17 | current | Untold Branding Inc. |
| Status | 2019-05-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Okanagan Poolcovers Ltd. | 1410 Blueridge Road, Kelowna, BC V1W 3A7 | 2011-05-13 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Danjo Snack Food Deliveries Inc. | 4637 Westridge Drive, Kelowna, BC V1W 3A7 | 2011-01-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6594212 Canada Limited | 551 Radant Road, Kelowna, BC V1W 1A1 | 2006-07-06 |
| 11214225 Canada Ltd. | 558 Radant Road, Kelowna, BC V1W 1A2 | 2019-01-23 |
| 11214314 Canada Ltd. | 558 Radant Road, Kelowna, BC V1W 1A2 | 2019-01-23 |
| 8416281 Canada Inc. | 688 Lequime Road, #310, Kelowna, BC V1W 1A4 | 2013-01-25 |
| 8416303 Canada Inc. | 310 - 688 Lequime Road, Kelowna, BC V1W 1A4 | 2013-01-25 |
| Top Tier Adventures Ltd. | 606 Willms Road, Kelowna, BC V1W 1B6 | 2018-08-27 |
| 606 Lofts Ltd. | 606 Willms Road, Kelowna, BC V1W 1B6 | 2018-11-01 |
| F2g Sports Inc. | 482 Barkley Road, Kelowna, BC V1W 1E5 | 2002-09-19 |
| 6940340 Canada Ltd. | 17-4524 Eldorado Court, Kelowna, BC V1W 1G3 | 2008-03-14 |
| U-test Canada Inc. | 827 Raymer Road, Kelowna, BC V1W 1J7 | 2011-08-01 |
| Find all corporations in postal code V1W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Billy Price | 4540 Lakeshore Road, Kelowna BC V1W 1X2, Canada |
| Paul Beauchemin | 1410 Blueridge Road, Kelowna BC V1W 3A7, Canada |
| City | Kelowna |
| Post Code | V1W 3A7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Beyond Big Branding Industries Inc. | 1009 Laird Boulevard, Unit #24, Mount-royal, QC H3R 1Y9 | 2009-10-07 |
| Stories Untold Films | 637 Lakeshore Blvd. West, Toronto, ON M5V 3J6 | 2014-05-07 |
| Berso Retail & Branding Inc. | 690, Des Г‰glantiers, Boucherville, QC J4B 0E2 | 2015-04-07 |
| All Jamaican Branding Inc. | 120 Nugent Drive, Hamilton, ON L8H 2M8 | 2003-07-16 |
| Goldleaf Branding Inc. | 6611 Edwards, Mississauga, ON L5T 2H8 | 2015-01-06 |
| Rise Branding Inc. | 104-28 Industrial Street, Toronto, ON M4G 1Y9 | 2015-04-22 |
| Metro Branding Inc. | 135a Kingston St, Victoria, BC V8V 1V3 | 2012-11-13 |
| Templar Branding & Com Inc. | 6 - 221 Avenue Clarke, Westmount, QC H3Z 2E3 | 2002-11-20 |
| Tcb Branding Inc. | 6 Liszt Gate, Unit 7, Toronto, ON M2H 1G7 | 2016-04-14 |
| Sticky Branding Inc. | 5263 Palmetto Pl, Mississauga, ON L5M 0C8 | 2011-03-11 |
Please comment or provide details below to improve the information on Untold Branding Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.