BlueMount Corp. (Corporation# 11416898) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 17, 2019.
| Corporation ID | 11416898 |
| Business Number | 793351875 |
| Corporation Name | BlueMount Corp. |
| Registered Office Address |
18 Hawksbury Drive Toronto ON M2K 1M3 |
| Incorporation Date | 2019-05-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| NASTARAN SADROSSADAT-ZADEH | 18 Hawksbury Drive, Toronto ON M2K 1M3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-05-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-05-17 | current | 18 Hawksbury Drive, Toronto, ON M2K 1M3 |
| Name | 2019-05-17 | current | BlueMount Corp. |
| Status | 2019-05-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| North Blue Jay Incorporated | 24 Hawksbury Drive, Toronto, ON M2K 1M3 | 2020-03-26 |
| Ace International Furnishing Ltd. | 22 Hawksbury Dr., Toronto, ON M2K 1M3 | 2019-04-13 |
| 6972128 Canada Inc. | 18 Hawksbury Dr, Toronto, ON M2K 1M3 | 2008-05-07 |
| 10983969 Canada Corp. | 18 Hawksbury Dr, Toronto, ON M2K 1M3 | 2018-09-07 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Cake Г La Maison Inc. | 2885, Bayview Ave., Toronto, ON M2K 0A3 | 2020-12-04 |
| Adliman International Corporation | 319 - 2885 Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2020-09-09 |
| Green Metro Group Corp. | 2885 Bayview Avenue, Unit 306, Toronto, ON M2K 0A3 | 2020-07-15 |
| Arlimited Inc. | 2885 Bayview Ave #505, North York, ON M2K 0A3 | 2020-05-13 |
| Eshc Inc. | 334-2885 Bayview Ave, North York, ON M2K 0A3 | 2020-01-09 |
| Cksuv Consulting Inc. | 433-2885 Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2019-02-22 |
| 11206729 Canada Inc. | 1423-2885 Bayview Avenue, North York, ON M2K 0A3 | 2019-01-19 |
| Haois International Inc. | 815-2885 Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2018-11-08 |
| 10800325 Canada Inc. | Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2018-05-25 |
| Rellusion Inc. | 1415-2885 Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2018-04-10 |
| Find all corporations in postal code M2K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| NASTARAN SADROSSADAT-ZADEH | 18 Hawksbury Drive, Toronto ON M2K 1M3, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M2K 1M3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Administration, Archives & Assets Management Corp. (aaa Corp.) | 857 25e Avenue, Lachine, QC H8S 3X9 | 2016-10-17 |
| Deq SystГЁmes Corp. | 1840 1ere Avenue, 103-a, Saint-romuald, QC G6W 5M6 | |
| Eventzen Corp. | 2225 Chemin Gascon, #82048, Terrebonne, QC J6X 4B2 | 2001-09-20 |
| Deq SystГЁmes Corp. | 1840, 1Г€re Rue, Bureau 103a, Saint-romuald, QC G6W 5M6 | 2002-07-12 |
| 11923765 Canada Corp. | 189 Fury Place, Breslau, ON N0B 1M0 | |
| Frx Labs Corp. | 7-131 Finchdene Sq, Scarborough, ON M1X 1A6 | |
| Eva Global Corp. | 24 Mont-royal Avenue West, 900.1, Montreal, QC H2X 2S2 | 2019-02-27 |
| Deq SystГЁmes Corp. | 1840 1re Rue, Bureau 103a, Saint-romuald, QC G6W 5M6 | |
| Deeperfect-beauty Corp. | 8 - 10180 Rue Meilleur, Montreal, QC H3L 3J8 | 2020-09-04 |
| J.c. Construction & Investissements Corp. | 810 Pinecrest, Suite 105, Ottawa, ON K2B 5W6 | 1978-02-14 |
Please comment or provide details below to improve the information on BlueMount Corp..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.