CLM Steel Roofing Inc. (Corporation# 11416774) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 17, 2019.
| Corporation ID | 11416774 |
| Business Number | 793321472 |
| Corporation Name | CLM Steel Roofing Inc. |
| Registered Office Address |
5200 Dixie Road Unit 13 Mississauga ON L4W 1E4 |
| Incorporation Date | 2019-05-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Liubomyr Karlashchuk | 10 Park Lawn Road, Apartment 705, Toronto ON M8V 0H9, Canada |
| Myron Konyk | 872 Vintner Drive, Mississauga ON L4W 4S7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-05-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-05-17 | current | 5200 Dixie Road, Unit 13, Mississauga, ON L4W 1E4 |
| Name | 2019-05-17 | current | CLM Steel Roofing Inc. |
| Status | 2019-05-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 5200 Dixie Road |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L4W 1E4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Canadian Woodwork Manufacturers Association | 5200 Dixie Road, Unit25, Mississauga, ON L4W 1A4 | 1980-02-22 |
| Kase Logistics (canada) Limited | 5200 Dixie Road, Suite 118, Mississauga, ON L4W 1E4 | |
| Fasthorse Inc. | 5200 Dixie Road, Unit 41, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2001-07-09 |
| 7628943 Canada Inc. | 5200 Dixie Road, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2010-08-20 |
| Excell Exhibit Solutions Inc. | 5200 Dixie Road, Unit # 13, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2015-11-10 |
| A1 Continental Traders Inc. | 5200 Dixie Road, Unit 22, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2017-07-10 |
| Passion To Reach International School of Ministry | 5200 Dixie Road, Unit 201, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2018-12-01 |
| Davidson Motors Incorporated | 5200 Dixie Road, Unit 29, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2019-01-21 |
| Mehran Cargo Inc. | 5200 Dixie Road, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2019-10-02 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Can Insure Inc. | 5200 Dixie Road, Suit 103, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2020-11-04 |
| 11473778 Canada Inc. | 5200 Dixie Rd Unit 5, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2019-06-19 |
| Wheel of Life Foundation | 5200 Dixie Road, Suite 111, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2018-07-05 |
| 10514217 Canada Inc. | 5200 Dixie Rd, Unit# 202, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2017-11-27 |
| Ontario Employment Direct Inc. | 5200 Dixie Rd, Unit 201, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2017-07-11 |
| 9957669 Canada Inc. | 208 - 5200 Dixie Rd, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2016-10-25 |
| 3dfica Corporation Ltd. | 5150 Dixie Road, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2016-09-13 |
| Canadian Community Alliance Network | 201 – 5200 Dixie Road, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2015-08-04 |
| Dancecaribe Cafe Corp. | 5200 Dixie Rd., Suite 111, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2013-09-04 |
| Peri Peri Franchising Inc. | 5200, Dixie Road, Mississauga, ON L4W 1E4 | 2010-11-09 |
| Find all corporations in postal code L4W 1E4 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Liubomyr Karlashchuk | 10 Park Lawn Road, Apartment 705, Toronto ON M8V 0H9, Canada |
| Myron Konyk | 872 Vintner Drive, Mississauga ON L4W 4S7, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L4W 1E4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Island Preferred Steel Roofing Inc. | 10 Revell Drive, Charlottetown, PE C1A 8N1 | 2018-04-27 |
| Solid Steel Roofing Blt Inc. | 800-10 Kingsbridge Garden Circle, Mississauga, ON L5R 3K6 | 2019-03-15 |
| The Elite Steel Roofing Company Ltd. | 3331 Cleveland Ave, Cumberland Beach, ON L0K 2G0 | 2020-08-16 |
| Steel Canada Roofing & Siding Limited | 355 Traders Boulevard East, Mississauga, ON L4Z 2E5 | 2018-04-09 |
| Unique Steel Roofing Ltd. | 10 - 156 St Albert Trail, St. Albert, AB T8N 0P5 | 2018-01-02 |
| Steel Components Produits Metalliques Inc. | 8050 Marco Polo Avenue, Montreal, QC H1E 5Y7 | 2003-08-05 |
| Silk and Steel Projects | 1000 De La GauchetiГ€re West, Suite 2900, Montreal, QC H3B 4W5 | 2003-06-27 |
| Steel Basics Metal and Wire Products Inc. | 8050 Marco Polo, Montreal, QC H1E 5Y7 | 1989-10-06 |
| D.e.l. Roofing Equipment & Supplies Ltd. | 625 Rowntree Dairy Road, Unit 2, Vaughan, ON L4L 5T9 | |
| Lansard Bros. Roofing Ltd. | 2200-201 Portage Avenue, Winnipeg, MB R3B 3L3 |
Please comment or provide details below to improve the information on CLM Steel Roofing Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.