Fortunate Solutions Inc. (Corporation# 11416367) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 17, 2019.
| Corporation ID | 11416367 |
| Business Number | 792540932 |
| Corporation Name | Fortunate Solutions Inc. |
| Registered Office Address |
1512 Pennel Dr Oshawa ON L1K 0J8 |
| Incorporation Date | 2019-05-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Anthony Lewis | 1512 Pennel Dr, Oshawa ON L1K 0J8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-05-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-05-17 | current | 1512 Pennel Dr, Oshawa, ON L1K 0J8 |
| Name | 2019-05-17 | current | Fortunate Solutions Inc. |
| Status | 2019-05-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Infinite Plus Inc. | 1505 Pennel Drive, Oshawa, ON L1K 0J8 | 2020-07-31 |
| Divine Branch Incorporated | 1011 Coldstream Drive, Oshawa, ON L1K 0J8 | 2007-11-30 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Strongman Media Inc. | 996 Beneford Road, Oshawa, ON L1K 0A2 | 2010-06-24 |
| K Kazenga Consulting Services Inc. | 975 Beneford Rd, Oshawa, ON L1K 0A2 | 2007-12-02 |
| Mafams Inc. | 1104 Beneford, Oshawa, ON L1K 0A3 | 2020-04-24 |
| 11577972 Canada Corp. | 936 Langford St, Oshawa, ON L1K 0A4 | 2019-08-19 |
| 11126946 Canada Ltd. | 917 Langford Street, Oshawa, ON L1K 0A4 | 2018-12-03 |
| 11768883 Canada Inc. | 936 Langford St, Oshawa, ON L1K 0A4 | 2019-12-02 |
| Three and Thirty Inc. | 964 Langford Street, Oshawa, ON L1K 0A5 | 2019-09-10 |
| 7256582 Canada Inc. | 961 Langford Street, Oshawa, ON L1K 0A5 | 2009-10-08 |
| 12403692 Canada Inc. | 1794, Grandview Street N, Oshawa, ON L1K 0A6 | 2020-10-08 |
| 6765033 Canada Inc. | 1669 Grandview St. N, Oshawa, ON L1K 0A6 | 2007-05-03 |
| Find all corporations in postal code L1K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Anthony Lewis | 1512 Pennel Dr, Oshawa ON L1K 0J8, Canada |
| City | Oshawa |
| Post Code | L1K 0J8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fortunate Sham Investment Inc. | 455, Boulevard De La Gappe, Gatineau, QC J8T 0A2 | 1983-11-24 |
| Fortunate Builder Inc. | 46 Danpatrick Drive, Richmond Hill, ON L4S 2S7 | 2013-12-01 |
| Less Fortunate Children Organization | 144 Burton Street, Hamilton, ON L8L 3R6 | 2019-08-06 |
| Fortunate Corporation Canada Ltd. | 44 King St. West, Suite 2100, Toronto, ON M5H 1G4 | 1982-02-08 |
| A B & M Applied Solutions Ltd. | 200 Rue De Gaspe, Suite 916, Verdun, QC H3E 1E6 | 1989-02-09 |
| Insight Service Solutions Inc. | 200 - 1135 Henderson Hwy, Winnipeg, MB R2G 1L4 | |
| Practice Solutions Ltd. | 1870 Alta Vista Drive, Ottawa, ON K1G 6R7 | |
| Solutions D'affaires Mdw Inc. | #4-4259 East Hastings Street, Burnaby, BC V5C 2J5 | 1994-06-22 |
| Iws,innovative Window Solutions Inc. | 4408 Simard, Pierrefonds, QC H9H 2H4 | 2008-06-09 |
| Solutions Financieres Sauve Financial Solutions Inc. | 3751 Albion Road, Ottawa, ON K1T 1A6 | 2007-08-14 |
Please comment or provide details below to improve the information on Fortunate Solutions Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.