Fresh Seed Millennial Healthcare Services Inc. (Corporation# 11347799) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 9, 2019.
| Corporation ID | 11347799 |
| Business Number | 799499736 |
| Corporation Name | Fresh Seed Millennial Healthcare Services Inc. |
| Registered Office Address |
403-3 Old Meadow Lane North York ON M6A 2N2 |
| Incorporation Date | 2019-04-09 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Maureen Nabachwa | 403-3 Old Meadow Lane, North York ON M6A 2N2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-04-09 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-04-09 | current | 403-3 Old Meadow Lane, North York, ON M6A 2N2 |
| Name | 2019-04-09 | current | Fresh Seed Millennial Healthcare Services Inc. |
| Status | 2019-04-09 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-04-09 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 403-3 Old Meadow Lane |
| City | North York |
| Province | ON |
| Postal Code | M6A 2N2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mohnas Transport Inc. | 407 - 3 Old Meadow Lane, Northyork, ON M6A 2N2 | 2006-02-21 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ai Oromo Digital Inc. | 18b 133-3200 Dufferin St., Toronto, ON M6A 0A1 | 2020-07-21 |
| Rays Organization Inc. | 3200 Dufferin Street Unit 358, 18b, Toronto, ON M6A 0A1 | 2020-05-17 |
| 11770829 Canada Incorporated | Suite #144, 3200 Dufferin Street 18 B, Toronto, ON M6A 0A1 | 2019-12-03 |
| Brandink Agency Ltd. | 3200 Dufferin Street 18b Suite 351, Toronto, ON M6A 0A1 | 2019-08-23 |
| Soulfit Ltd. | 18b-3200 Suite 351 Dufferin Street, Toronto, ON M6A 0A1 | 2019-04-10 |
| 10968897 Canada Ltd. | 18b-3200 Dufferin St Suite 333, Toronto, ON M6A 0A1 | 2018-08-29 |
| Aarroo Inc. | 3200-18b Dufferin St. Suite 336, Toronto, ON M6A 0A1 | 2015-09-29 |
| 9335315 Canada Inc. | 18b-3200 Dufferin Street, North York, ON M6A 0A1 | 2015-06-16 |
| 8945756 Canada Inc. | 18b-3200 Dufferin St, Suite 320, Toronto, ON M6A 0A1 | 2014-07-07 |
| Sciencetree Inc. | 18b - 3200 Dufferin Street, Suite 345, Toronto, ON M6A 0A1 | 2012-05-11 |
| Find all corporations in postal code M6A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Maureen Nabachwa | 403-3 Old Meadow Lane, North York ON M6A 2N2, Canada |
| City | North York |
| Post Code | M6A 2N2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Svp Fresh of The Day Food Services Inc. | 297 Saint-jean Boul., Pointe-claire, QC H9R 3J1 | 2002-05-31 |
| Sabourin Seed Services Ltd. | 1345 Kenaston Boulevard, Winnipeg, MB R3P 2P2 | |
| Health CafÉ Fresh Fresh Inc. | 8815 Du Parc Avenue, Suite 201, Montreal, QC H2N 1Y7 | 2014-11-27 |
| Corporation De DÉveloppement StratÉgique Dans Le Domaine De L'Énergie Et De L'environnement (seed) | 85 Ste-catherine West, Montreal, QC H2X 3P4 | 1997-03-26 |
| Fresh Fry Equipments Ltd. | 1980-b Le Chatelier, Laval, QC H7L 5B4 | 1990-10-03 |
| Fresh Fry Distribution Ltd. | 180 Chemin Ovila, C.p. 853, St-jovite, QC J0T 2H0 | 1990-10-03 |
| Aks Fresh Vending Inc. | 30 Harrison Garden Blvd., Unit 1511, Toronto, ON M2N 7A9 | 2016-12-27 |
| Services De Sante Aceso Healthcare Services Inc. | 109 Meridian, Kirkland, QC H9H 4A2 | 2011-09-28 |
| Fresh Can Inc. | 5458 136 Avenue Northwest, Edmonton, AB T5A 0E4 | |
| Sgs Biovision Seed Research Ltd. | Unit 310, 280 Portage Close, Sherwood Park, AB T8H 2R6 |
Please comment or provide details below to improve the information on Fresh Seed Millennial Healthcare Services Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.