11347446 CANADA INC. (Corporation# 11347446) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 9, 2019.
| Corporation ID | 11347446 |
| Business Number | 701493488 |
| Corporation Name | 11347446 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
401-3157 Boul De La Gare Vaudreuil-dorion QC J7V 0P2 |
| Incorporation Date | 2019-04-09 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Ishmeet gill | 401-3157 Boul De La Gare, Vaudreuil-Dorion QC J7V 0P2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-04-09 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-04-09 | current | 401-3157 Boul De La Gare, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0P2 |
| Name | 2019-04-09 | current | 11347446 CANADA INC. |
| Status | 2019-04-09 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-04-09 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 401-3157 Boul De La Gare |
| City | Vaudreuil-Dorion |
| Province | QC |
| Postal Code | J7V 0P2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Kem-a-trix Inc. | 3157 Boulevard De La Gare, Apartment 402, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0P2 | 2015-01-12 |
| F. Bacon Industriel Inc. | 438 Aime Vincent, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0P2 | 1993-10-08 |
| 12157985 Canada Inc. | 3157 Boulevard De La Gare, Apartment 402, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0P2 | 2020-06-26 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11113003 Canada Inc. | 113 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2018-11-24 |
| 8678120 Canada Inc. | 117 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2013-10-30 |
| 8273952 Canada Inc. | 105 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2012-08-14 |
| Kl34 Inc. | 2716 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2019-06-17 |
| 9205675 Canada Inc. | 156 Rue Des AnГ©mones, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A4 | 2015-03-02 |
| 8942625 Canada Inc. | 140 Anemone Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2014-07-03 |
| Erp Direct Inc. | 159, Rue Des Anemones, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2011-10-28 |
| The Glutensolution Inc. | 2721 Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2008-01-09 |
| Antonio's La Bella Cucina Inc. | 2776 Des Dahlias, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A5 | 2008-12-11 |
| Lascan Service Consultants Inc. | 2796 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A5 | 2007-01-10 |
| Find all corporations in postal code J7V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Ishmeet gill | 401-3157 Boul De La Gare, Vaudreuil-Dorion QC J7V 0P2, Canada |
| City | Vaudreuil-Dorion |
| Post Code | J7V 0P2 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11347446 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.