C.M.B.T Professional Inc. (Corporation# 11346962) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 16, 2019.
| Corporation ID | 11346962 |
| Business Number | 798626339 |
| Corporation Name | C.M.B.T Professional Inc. |
| Registered Office Address |
43 Unicorn Avenue North York ON M2K 2L3 |
| Incorporation Date | 2019-04-16 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Dang Tian | 43 Unicorn Avenue, North York ON M2K 2L3, Canada |
| JINGUANG ZHOU | 43 UNICORN AVENUE, NORTH YORK ON M2K 2L3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-04-16 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-04-16 | current | 43 Unicorn Avenue, North York, ON M2K 2L3 |
| Name | 2019-04-16 | current | C.M.B.T Professional Inc. |
| Status | 2019-04-16 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-04-16 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-04-16 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 43 Unicorn Avenue |
| City | North York |
| Province | ON |
| Postal Code | M2K 2L3 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| D.s. Bridging Education Inc. | 43 Unicorn Avenue, North York, ON M2K 2L3 | 2018-02-08 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Amid Technical Services Inc. | 23 Unicorn Ave, Toronto, ON M2K 2L3 | 2020-01-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Cake Г La Maison Inc. | 2885, Bayview Ave., Toronto, ON M2K 0A3 | 2020-12-04 |
| Adliman International Corporation | 319 - 2885 Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2020-09-09 |
| Green Metro Group Corp. | 2885 Bayview Avenue, Unit 306, Toronto, ON M2K 0A3 | 2020-07-15 |
| Arlimited Inc. | 2885 Bayview Ave #505, North York, ON M2K 0A3 | 2020-05-13 |
| Eshc Inc. | 334-2885 Bayview Ave, North York, ON M2K 0A3 | 2020-01-09 |
| Cksuv Consulting Inc. | 433-2885 Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2019-02-22 |
| 11206729 Canada Inc. | 1423-2885 Bayview Avenue, North York, ON M2K 0A3 | 2019-01-19 |
| Haois International Inc. | 815-2885 Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2018-11-08 |
| 10800325 Canada Inc. | Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2018-05-25 |
| Rellusion Inc. | 1415-2885 Bayview Avenue, Toronto, ON M2K 0A3 | 2018-04-10 |
| Find all corporations in postal code M2K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Dang Tian | 43 Unicorn Avenue, North York ON M2K 2L3, Canada |
| JINGUANG ZHOU | 43 UNICORN AVENUE, NORTH YORK ON M2K 2L3, Canada |
| City | North York |
| Post Code | M2K 2L3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Zone 1 Chartered Professional Accountant Professional Corporation | 11-8 Cox Boulevard, Markham, ON L3R 4G1 | 2020-06-29 |
| Saj Chartered Professional Accountants Professional Corporation | 4 Evanwood Crescent, Brampton, ON L6X 0P8 | 2020-01-15 |
| Linux Professional Institute Inc. | 44 Chipman Hill, Suite 1000, Saint John, NB E2L 2A9 | |
| Outaouais Professional Wrestling Corp. | 955 Green Valley Cres., Suite 315, Ottawa, ON K2C 3V4 | 1996-02-20 |
| Professional Hearing Clinic Inc. | 1600, 421 - 7th Avenue Sw, Calgary, AB T2P 4K9 | |
| Renee Fournier Medicine Professional Corporation | 131 Rue Des Haut Du Lac, Ayer's Cliff, QC J0B 1C0 | |
| Dr. Jeremy Blacquier Professional Corporation | 280 Main Street, Unit 3, Fredericton, NB E3A 1C9 | |
| Vc Lash Medicine Professional Corporation | 39 Chemin Morin Hill, Brome, QC J0E 1K0 | |
| Rita Suri Medicine Professional Corporation | 12255 Place Henri Beau, Montreal, QC H4K 2H2 | |
| Beenish Rashid Professional Corporation | 90 Mevira Gardens, Oakville, ON L6H 0Z7 |
Please comment or provide details below to improve the information on C.M.B.T Professional Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.