11346512 Canada Inc. (Corporation# 11346512) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 8, 2019.
| Corporation ID | 11346512 |
| Business Number | 701505281 |
| Corporation Name | 11346512 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
70 Route 323 Notre-dame-de-la-paix QC J0V 1P0 |
| Incorporation Date | 2019-04-08 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Marc-André Sabourin | 405-1693 Rue Saint-Patrick, Montréal QC H3K 3G9, Canada |
| Karl Marcotte | 4000 Côte des Cascades, Papineauville QC J0V 1R0, Canada |
| Marie-Ève Marcotte | 1775 Concession 1, Lefaivre ON K0B 1J0, Canada |
| Denis Marcotte | 1259 Route 321, Papineauville QC J0V 1R0, Canada |
| Christopher Gascon | 1775 Concession 1, Lefaivre ON K0B 1J0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-04-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-04-08 | current | 70 Route 323, Notre-dame-de-la-paix, QC J0V 1P0 |
| Name | 2019-04-08 | current | 11346512 Canada Inc. |
| Status | 2019-04-08 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-04-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 70 Route 323 |
| City | Notre-Dame-de-la-Paix |
| Province | QC |
| Postal Code | J0V 1P0 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| FranГ§oislambert.one Inc. | 1270 MontГ©e Ste-madeleine, Notre-dame-de-la-paix, QC J0V 1P0 | 2020-08-26 |
| Transport Clojen Inc. | 2, Rang Procule, Notre-dame-de-la-paix, QC J0V 1P0 | 2017-08-07 |
| 10119601 Canada Inc. | 200, Rang Thomas, Notre-dame-de-la-paix, QC J0V 1P0 | 2017-03-01 |
| Renovation Therryannie Inc. | 417 Rang William, Notre-dame De La Paix, QC J0V 1P0 | 2013-04-25 |
| 8496706 Canada Inc. | 58, Rang Sainte-augustine, Notre-dame-de-la-paix, QC J0V 1P0 | 2013-04-16 |
| 8461538 Canada Inc. | 1247 Rang Sainte-madeleine, Notre-dame-de-la-paix, QC J0V 1P0 | 2013-03-14 |
| 7777574 Canada Inc. | 1153 Rang Ste Madeleine, Notre Dame De La Paix, QC J0V 1P0 | 2011-02-11 |
| 6857213 Canada Inc. | 1258 Rang Sainte-madeleine, Route Rurale 1, Notre-dame-de-la-paix, QC J0V 1P0 | 2007-10-16 |
| Mediamachine Inc. | 1258 Ste-madeleine, Notre-dame-de-la-paix, QC J0V 1P0 | 2007-09-07 |
| I.f. Glass Consultant Inc. | 44, Chemin Du Domaine-moran, Notre-dame-de-la-paix, QC J0V 1P0 | 2004-04-16 |
| Find all corporations in postal code J0V 1P0 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Marc-André Sabourin | 405-1693 Rue Saint-Patrick, Montréal QC H3K 3G9, Canada |
| Karl Marcotte | 4000 Côte des Cascades, Papineauville QC J0V 1R0, Canada |
| Marie-Ève Marcotte | 1775 Concession 1, Lefaivre ON K0B 1J0, Canada |
| Denis Marcotte | 1259 Route 321, Papineauville QC J0V 1R0, Canada |
| Christopher Gascon | 1775 Concession 1, Lefaivre ON K0B 1J0, Canada |
| City | Notre-Dame-de-la-Paix |
| Post Code | J0V 1P0 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11346512 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.