11346130 CANADA INC. (Corporation# 11346130) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 30, 2019.
| Corporation ID | 11346130 |
| Business Number | 778964478 |
| Corporation Name | 11346130 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
3753 Rue Sainte-catherine E MontrГ©al QC H1W 2E9 |
| Incorporation Date | 2019-07-30 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Chantal CÔTÉ | 3753 rue Sainte-Catherine E, Montréal QC H1W 2E9, Canada |
| Alon COHEN | 3753 rue Sainte-Catherine E, Montréal QC H1W 2E9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-07-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-07-30 | current | 3753 Rue Sainte-catherine E, MontrГ©al, QC H1W 2E9 |
| Name | 2019-07-30 | current | 11346130 CANADA INC. |
| Status | 2019-07-30 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-07-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Bigarade Fine Linens Inc. | 3743 Ste-catherine Est, Montreal, QC H1W 2E9 | 2016-10-11 |
| 9654119 Canada Inc. | 3753 Rue Ste-catherine Est, MontrГ©al, QC H1W 2E9 | 2016-03-03 |
| American First Media Inc. | 3769 Ste-catherine Est, #1, MontrГ©al, QC H1W 2E9 | 2012-10-20 |
| Pride Foundation | 3757 Ste. Catherine St. East, Montreal, QC H1W 2E9 | 2002-04-08 |
| Brains Motion Pictures Inc. | 3765a Ste-catherine Est, Montreal, QC H1W 2E9 | 1987-09-18 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12192217 Canada Inc. | 2175 Avenue Charlemagne, 1, Montreal, QC H1W 0A7 | 2020-07-12 |
| 8994919 Canada Inc. | 2165 Avenue Charlemagne App 1, Montreal, QC H1W 0A7 | 2014-08-21 |
| 11420941 Canada Inc. | 534-3100 Rachel Est, MontrГ©al, QC H1W 0B5 | 2019-05-21 |
| Investissements Mishpacha-dabit Inc. | Ph16-3043 Rue Sherbrooke Est, MontrГ©al, QC H1W 0B9 | 2010-10-22 |
| District Hochelaga Investments Inc. | 3730 Rue Sainte-catherine Est, MontrГ©al, QC H1W 0C1 | 2017-11-15 |
| 8404275 Canada Inc. | 3196 Rue Rachel E, Montreal, QC H1W 1A2 | 2013-01-12 |
| SociГ©tГ© D'habitations Communautaires Logique Inc. | 3210 Rue Rachel Est, Montreal, QC H1W 1A4 | 1981-05-19 |
| Urban Lumberjack Beard Oil Inc. | 315-3500 Rachel Est, Montreal, QC H1W 1A6 | 2016-01-06 |
| JosÉe Desrochers International (vancouver) Inc. | 3500 East Rachel St., Montreal, QC H1W 1A6 | 1999-10-25 |
| Les Productions De La TГЄte Chercheuse Inc. | 3550 Rachel Est, Suite 102, Montreal, QC H1W 1A7 | |
| Find all corporations in postal code H1W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Chantal CÔTÉ | 3753 rue Sainte-Catherine E, Montréal QC H1W 2E9, Canada |
| Alon COHEN | 3753 rue Sainte-Catherine E, Montréal QC H1W 2E9, Canada |
| City | MontrГ©al |
| Post Code | H1W 2E9 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11346130 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.