11345966 CANADA INC. (Corporation# 11345966) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 10, 2019.
| Corporation ID | 11345966 |
| Business Number | 788735678 |
| Corporation Name | 11345966 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
5669 Boul. Monkland MontrГ©al QC H4A 1E5 |
| Incorporation Date | 2019-06-10 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Nicolas Corpart | 188 crois. Wexford, Hampstead QC H3X 1E2, Canada |
| Adam Benjamin | 4985 av. de Hampton, Montréal QC H3X 3P8, Canada |
| Oliver Zimbel | 5375 av. Notre-Dame-de-Grâce, 202, Montréal QC H4A 1L2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-06-10 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-06-10 | current | 5669 Boul. Monkland, MontrГ©al, QC H4A 1E5 |
| Name | 2019-06-10 | current | 11345966 CANADA INC. |
| Status | 2019-06-10 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-06-10 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8000921 Canada Inc. | 5669 Monkland, Montreal, QC H4A 1E5 | 2011-10-18 |
| 4186672 Canada Inc. | 5407 Rue Monkland, Montreal, QC H4A 1E5 | 2003-12-11 |
| Shung Te Temple (canada) Inc. | 5673 Monkland, Montreal, QC H4A 1E5 | 1998-01-22 |
| Quincaillerie Monkland Inc. | 5657 Avenue Monkland, Montreal, QC H4A 1E5 | 1984-01-11 |
| 129042 Canada Inc. | 5655 Avenue Monkland, Montreal, QC H4A 1E5 | 1983-12-16 |
| Restaurant Le Slang Inc. | 5669 Monkland, Montreal, QC H4A 1E5 | 2013-11-04 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mda Initiatives Ltd. | 4545 Girouard #404, Montreal, QC H4A 0A1 | 2009-04-08 |
| Rent-buy-sell Property Inc. | 4545, Girouard (suite 404), Montreal, QC H4A 0A1 | 2005-06-27 |
| Bestselfinitiative Inc. | 4545 Girouard #404, Montreal, QC H4A 0A1 | 2010-01-18 |
| 11280171 Canada Inc. | #103, 2036 Avenue Wilson, Montreal, QC H4A 0A2 | 2019-03-03 |
| 10486680 Canada Inc. | 102 - 2028, Avenue Wilson, MontrГ©al, QC H4A 0A2 | 2017-11-08 |
| D & L Healing Foundation | 2028 Wilson Ave. #103, Montreal, QC H4A 0A2 | 2011-09-15 |
| Ccs Cybernod Computer Services Inc. | 103-2036 Wilson Avenue, MontrÉal, QC H4A 0A2 | 2009-11-18 |
| 12355469 Canada Inc. | 2025 Av Wilson, MontrГ©al, QC H4A 0A3 | 2020-09-20 |
| 12036142 Canada Inc. | 102-2025 Av Wilson, Montreal, QC H4A 0A3 | 2020-05-02 |
| Demoskratos | 2025 Avenue Wilson, Apt 102, MontrГ©al, QC H4A 0A3 | 2018-03-20 |
| Find all corporations in postal code H4A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Nicolas Corpart | 188 crois. Wexford, Hampstead QC H3X 1E2, Canada |
| Adam Benjamin | 4985 av. de Hampton, Montréal QC H3X 3P8, Canada |
| Oliver Zimbel | 5375 av. Notre-Dame-de-Grâce, 202, Montréal QC H4A 1L2, Canada |
| City | MontrГ©al |
| Post Code | H4A 1E5 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11345966 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.