11345915 CANADA INC. (Corporation# 11345915) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 29, 2019.
| Corporation ID | 11345915 |
| Business Number | 791122872 |
| Corporation Name | 11345915 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
8400 Boul. Gouin O MontrГ©al QC H4K 1C2 |
| Incorporation Date | 2019-05-29 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Alec Kevorkian | 8400 boul. Gouin O, Montréal QC H4K 1C2, Canada |
| Lynn Marie Minotti | 8400 boul. Gouin O, Montréal QC H4K 1C2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-05-29 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-05-29 | current | 8400 Boul. Gouin O, MontrГ©al, QC H4K 1C2 |
| Name | 2019-05-29 | current | 11345915 CANADA INC. |
| Status | 2019-05-29 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-29 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10354651 Canada Inc. | 8300 Boulevard Gouin Ouest, MontrГ©al, QC H4K 1C2 | 2017-08-07 |
| Wardo Group Inc. | 8300, Boul Gouin O., MontrÉal, QC H4K 1C2 | 2008-04-09 |
| Transigo Cni Investments Canada Inc. | 9050 Boul. Gouin West, Montreal, QC H4K 1C2 | 2005-07-26 |
| 4233824 Canada Inc. | 8000 Gouin Blvd. West, Montreal, QC H4K 1C2 | 2004-05-12 |
| Rive Gouin II Inc. | 8000 Gouin Boulevard West, Montreal, QC H4K 1C2 | 2004-02-20 |
| 4145666 Canada Inc. | 9066 Blv. Gouin Ouest, MontrÉal, QC H4K 1C2 | 2003-04-28 |
| Zeptec Construction Inc. | 8000 Ouest Boul.gouin, Montreal, QC H4K 1C2 | 1998-05-14 |
| Les Investissements Redita Ltee | 8000, Boul. Gouin Ouest, MontrÉal, QC H4K 1C2 | 1981-03-09 |
| Les Investissements Zeppan Ltee | 8000, Boul. Gouin Ouest, Montreal, QC H4K 1C2 | 1981-01-26 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion Ranya Inc. | 7777, Rue Henri-bÉland, Montreal, QC H4K 1A1 | |
| Gestion Peter Nasri Inc. | 7777 Henri-bГ©land Avenue, Montreal, QC H4K 1A1 | |
| Drukpa Canada | 7560 Rue BГ©ique, MontrГ©al, QC H4K 1A3 | 2018-02-02 |
| 9815180 Canada Inc. | 7570, Rue BÉique, MontrÉal, QC H4K 1A3 | 2016-06-30 |
| 6034969 Canada Inc. | 7550 Rue Beique, Montreal, QC H4K 1A3 | 2002-11-06 |
| 135694 Canada Inc. | 7570 Rue BÉique, MontrÉal, QC H4K 1A3 | 1984-09-20 |
| International Council for The Abolition of Land Mines (i.c.a.l.m.) | 6257 Gouin O., Suite#8, Montreal, QC H4K 1A7 | 2001-04-20 |
| 2814722 Canada Inc. | 6419 Boulevard Gouin Ouest, MontrГ©al, QC H4K 1A9 | 1992-04-22 |
| 171292 Canada Inc. | 6410 Gouin Boulevard West, Montreal, QC H4K 1B1 | 1990-01-08 |
| Forset Import-export Inc. | 6670 Gouin Blvd. West, St-laurent, QC H4K 1B4 | 1995-05-16 |
| Find all corporations in postal code H4K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Alec Kevorkian | 8400 boul. Gouin O, Montréal QC H4K 1C2, Canada |
| Lynn Marie Minotti | 8400 boul. Gouin O, Montréal QC H4K 1C2, Canada |
| City | MontrГ©al |
| Post Code | H4K 1C2 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11345915 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.