11345869 CANADA INC. (Corporation# 11345869) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 13, 2019.
| Corporation ID | 11345869 |
| Business Number | 793533134 |
| Corporation Name | 11345869 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
7017 Ch. Clover CГґte-saint-luc QC H4W 1E8 |
| Incorporation Date | 2019-05-13 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Sabrina Koussaye | 7017 ch. Clover, Côte-Saint-Luc QC H4W 1E8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-05-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-05-13 | current | 7017 Ch. Clover, CГґte-saint-luc, QC H4W 1E8 |
| Name | 2019-05-13 | current | 11345869 CANADA INC. |
| Status | 2019-05-13 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-05-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 7017 ch. Clover |
| City | CГґte-Saint-Luc |
| Province | QC |
| Postal Code | H4W 1E8 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11294563 Canada Inc. | 7015 A Chemin Clover, CГґte Saint-luc, QC H4W 1E8 | 2019-03-12 |
| Constructions Chancekal Inc. | 7011 Clover, Cote St-luc, QC H4W 1E8 | 1997-12-15 |
| 96608 Canada Ltee/ltd. | 7029 Clover Road, Cote-st-luc, QC H4W 1E8 | 1980-01-31 |
| 11111752 Canada Ltd. | 7029 Clover, CГґte St-luc, QC H4W 1E8 | |
| 11111752 Canada Ltd. | 7029 Clover, CГґte St-luc, QC H4W 1E8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 7284551 Canada Inc. | 6501 Kildare Road, CГґte Saint-luc, QC H4W 0A1 | 2009-12-01 |
| Investissements 200-216 Prince Arthur Inc. | 5625 Av. Irving-layton, CГґte-saint-luc, QC H4W 0A3 | 2019-09-24 |
| 10200336 Canada Inc. | 5625 Avenue Irving Layton, CГґte Saint-luc, QC H4W 0A3 | 2017-04-20 |
| 9943366 Canada Inc. | 5625 Irving-layton Ave., CГґte St. Luc, QC H4W 0A3 | 2016-10-13 |
| Amzallag Realties Inc. | 5625 Irving Layton, Cote St-luc, QC H4W 0A3 | 2009-05-19 |
| 6525270 Canada Inc. | 5625 Irving Layton Avenue, Cote-st-luc, QC H4W 0A3 | 2006-02-20 |
| D&a Realties Inc. | 5625 Irving Layton, Cote St-luc, QC H4W 0A3 | 2010-09-14 |
| 9207490 Canada Inc. | 5625 Irving Layton, CГґte-saint-luc, QC H4W 0A3 | 2015-03-03 |
| Gdr Group Holdings Inc. | 5625 Irving Layton, CГґte St. Luc, QC H4W 0A3 | 2016-07-13 |
| 10067075 Canada Inc. | 5625 Irving Layton, CГґte-saint-luc, QC H4W 0A3 | 2017-01-18 |
| Find all corporations in postal code H4W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Sabrina Koussaye | 7017 ch. Clover, Côte-Saint-Luc QC H4W 1E8, Canada |
| City | CГґte-Saint-Luc |
| Post Code | H4W 1E8 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11345869 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.