11345800 CANADA INC. (Corporation# 11345800) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 30, 2019.
| Corporation ID | 11345800 |
| Business Number | 796607877 |
| Corporation Name | 11345800 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
8200 Rue Lafrenaie MontrГ©al QC H1P 2A9 |
| Incorporation Date | 2019-04-30 |
| Corporation Status | Inactive - Discontinued / Inactif - Changement de rГ©gime |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jérémy Choinière | 266 rue Plaisance, Repentigny QC J6A 7B5, Canada |
| Richard Nadeau | 1059 Boulevard de l'Assomption, Repentigny QC J6A 5H5, Canada |
| Pierre-Olivier Nadeau | 3493 Chemin Saint-Charles, Terrebonne QC J6V 1A3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-04-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-03-16 | current | 8200 Rue Lafrenaie, MontrГ©al, QC H1P 2A9 |
| Address | 2019-04-30 | 2020-03-16 | 4428 Boul. Saint-laurent, 500, MontrГ©al, QC H2W 1Z5 |
| Name | 2019-04-30 | current | 11345800 CANADA INC. |
| Status | 2020-03-23 | current | Inactive - Discontinued / Inactif - Changement de rГ©gime |
| Status | 2020-03-19 | 2020-03-23 | Active - Discontinuance Pending / Actif - Changement de rГ©gime en cours |
| Status | 2019-04-30 | 2020-03-19 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-03-23 | Discontinuance / Changement de rГ©gime | Jurisdiction: Quebec / QuГ©bec |
| 2019-04-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 4268709 Canada Inc. | 8080 Lafrenaie, MontrÉal, QC H1P 2A9 | 2004-11-12 |
| 3784886 Canada Inc. | 8080 Rue Lafrenaie, Saint-lÉonard, QC H1P 2A9 | 2000-07-11 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11233785 Canada Inc. | 109 - 5850 Jarry Est Street, Montreal, QC H1P 0A5 | 2019-02-04 |
| Placage Au Chrome De MontrÉal Inc. | 6850, Place Pascal-gagnon, Montréal-nord, QC H1P 1A1 | 2014-09-24 |
| 4427335 Canada Inc. | 5575 Cote De Liesse, St-laurent, QC H1P 1A1 | 2007-05-09 |
| 3739686 Canada Inc. | 6800 Place Pascal Gagnon, Montreal-nord, QC H1P 1A1 | 2000-03-28 |
| Piquage Champion Quilting Inc. | 6408, Boul Des Grandes Prairies, MontrÉal, QC H1P 1A1 | 1993-01-29 |
| Annunziato Furlano Auto Body Inc. | 8305 Pascal Gagnon, St-leonard, QC H1P 1A1 | 1989-03-09 |
| Canweld Diesel Inc. | 6800 Place Pascal Gagnon, Montreal-nord, QC H1P 1A1 | |
| 9365567 Canada Inc. | 6800 Place Pascal Gagnon, MontrГ©al, QC H1P 1A1 | 2015-07-12 |
| Placage Au Chrome De MontrÉal Inc. | 6850, Place Pascal-gagnon, Montréal-nord, QC H1P 1A1 | |
| Studio Orbitgym Inc. | 203-6050 Des Grandes-prairies Boulevard, Montreal, QC H1P 1A2 | 2020-11-17 |
| Find all corporations in postal code H1P | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jérémy Choinière | 266 rue Plaisance, Repentigny QC J6A 7B5, Canada |
| Richard Nadeau | 1059 Boulevard de l'Assomption, Repentigny QC J6A 5H5, Canada |
| Pierre-Olivier Nadeau | 3493 Chemin Saint-Charles, Terrebonne QC J6V 1A3, Canada |
| City | MontrГ©al |
| Post Code | H1P 2A9 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11345800 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.