11345303 CANADA INC. (Corporation# 11345303) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 8, 2019.
| Corporation ID | 11345303 |
| Business Number | 701661084 |
| Corporation Name | 11345303 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
51 Jefferson Avenue Toronto ON M6K 1Y3 |
| Incorporation Date | 2019-04-08 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Cameron Alastair Rennie Wilson | 51 Jefferson Avenue, Toronto ON M6K 1Y3, Canada |
| Alejandro Henao | 315 Harvie Avenue, Toronto ON M6E 4L2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-04-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-04-08 | current | 51 Jefferson Avenue, Toronto, ON M6K 1Y3 |
| Name | 2019-04-08 | current | 11345303 CANADA INC. |
| Status | 2019-04-08 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-04-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Frescor Inc. | 51 Jefferson Avenue, #108, Toronto, ON M6K 1Y3 | 2003-02-12 |
| Raggan Luxury Clothing Ltd. | 51 Jefferson Avenue, Unit 201, Toronto, ON M6K 1Y3 | 2012-06-11 |
| Untitled Group Corp. | 51 Jefferson Avenue, Toronto, ON M6K 1Y3 | 2019-03-28 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| A4a Records Inc. | 201-61 Jefferson Avenue, Toronto, ON M6K 1Y3 | 2018-06-13 |
| The Farmhouse Creative Labs Inc. | 302-65 Jefferson Ave, Toronto, ON M6K 1Y3 | 2014-01-01 |
| Concentric Monkeys Inc. | 51, Jefferson Avenue, Suite 104, Toronto, ON M6K 1Y3 | 2011-10-13 |
| 4n-dna-tv Ltd. | 65 Jefferson Ave, Apt 203, Toronto, ON M6K 1Y3 | 2002-07-30 |
| A4a Publishing Inc. | 201-61 Jefferson Avenue, Toronto, ON M6K 1Y3 | 2018-06-13 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Cbj International Trading Corp. | 523-1 Shaw Street, Toronto, ON M6K 0A1 | 2020-06-05 |
| Natalie Nguyen Designs Inc. | 325-1 Shaw Street, Toronto, ON M6K 0A1 | 2019-05-02 |
| 10561827 Canada Inc. | 1 Shaw Street Unit 320, Toronto, ON M6K 0A1 | 2017-12-30 |
| Justin Charles Studio Inc. | #1118 - 1 Shaw Street, Toronto, ON M6K 0A1 | 2017-10-28 |
| Reflektor Digital Inc. | 728-1 Shaw St., Toronto, ON M6K 0A1 | 2016-04-14 |
| Moda Trading and Consulting Inc. | 1, Shaw Street, Suite 921, Toronto, ON M6K 0A1 | 2011-10-21 |
| Noble Power Group Inc. | 1, Shaw Street, Suite 402, Toronto, ON M6K 0A1 | 2010-07-08 |
| Thycaro Threads Inc. | 1, Shaw Street, #1401, Toronto, ON M6K 0A1 | 2009-07-10 |
| Ska.da Inc. | 18 Merton, Suite 703, Toronto, ON M6K 0A1 | 2006-07-14 |
| Graham French Photography Inc. | 1 Shaw Street, Unit 103, Toronto, ON M6K 0A1 | 1980-08-15 |
| Find all corporations in postal code M6K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Cameron Alastair Rennie Wilson | 51 Jefferson Avenue, Toronto ON M6K 1Y3, Canada |
| Alejandro Henao | 315 Harvie Avenue, Toronto ON M6E 4L2, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M6K 1Y3 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11345303 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.