BAJLA CONSULTING INC. (Corporation# 11344803) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 8, 2019.
| Corporation ID | 11344803 |
| Business Number | 700594518 |
| Corporation Name | BAJLA CONSULTING INC. |
| Registered Office Address |
19 Seagrave Crescent Toronto ON M1W 3H6 |
| Incorporation Date | 2019-04-08 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ADITYA BAJLA | 19 SEAGRAVE CRESCENT, TORONTO ON M1W 3H6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-04-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-04-08 | current | 19 Seagrave Crescent, Toronto, ON M1W 3H6 |
| Name | 2019-04-08 | current | BAJLA CONSULTING INC. |
| Status | 2019-04-08 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-04-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Tick One Sheet Metal Inc. | 3 Seagrave Cres, Scarborough, ON M1W 3H6 | 2011-05-30 |
| Y & M Bessada Canada Inc. | 497 Broadgreen Street, Pickering, ON M1W 3H6 | 1988-11-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6176275 Canada Inc. | Unit 1102, 1038 Mcnicoll Ave, Toronto, ON M1W 0A4 | 2003-12-29 |
| 12277841 Canada Inc. | 23-17 Eaton Parl Lane, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2020-08-18 |
| 12124882 Canada Inc. | 1251 Bridletowne Circle, Unit 16, Toronto, ON M1W 0A5 | 2020-06-12 |
| Aaa Food Supply Inc. | Unit 32-17 Eaton Park Lane, Toronto, ON M1W 0A5 | 2020-01-20 |
| Jjw Renovation Inc. | 8 Eaton Park Lane, Unit 16, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2018-01-22 |
| 10496111 Canada Inc. | 7 Eaton Park Lane Unit #2, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2017-11-15 |
| Pintonese Ltd. | 8 Eaton Park Lane Unit 5, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2016-11-28 |
| 9953914 Canada Inc. | 16 Eaton Park Lane, Unit 12, Scarborough, ON M1W 0A5 | 2016-10-21 |
| African-canadian Entrepreneurs for Success (aces) | 30 Meadowglen Place, Suite 2609, Toronto, ON M1W 0A6 | 2020-12-05 |
| Grovescape Inc. | 121 - 10 Echo Point, Scarborough, ON M1W 0A7 | 2020-12-09 |
| Find all corporations in postal code M1W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ADITYA BAJLA | 19 SEAGRAVE CRESCENT, TORONTO ON M1W 3H6, Canada |
| City | TORONTO |
| Post Code | M1W 3H6 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + TORONTO |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Rph.a.r. Consulting Inc. | 20 Eglinton Avenue West, Suite 2100, Toronto, ON M4R 1K8 | |
| Jean-claude Beaudry Consulting Inc. | 29, Ritchie Barnhill Drive, Truro, NS B2N 6P5 | |
| Vxm Consulting Incorporated | 58 Danjohn Crescent, Toronto, ON M1V 3N4 | 2015-10-01 |
| Can-act Consulting Inc. | 6362 Curtis Street, Burnaby, BC V5B 2A5 | |
| Bdm Ehs Consulting Ltd. | Block 4 Lot 10 Paint Lake, Po Box 704, Thompson, MB R8N 1N5 | |
| V-can Consulting Inc. | 7928 128 Street, Suite 208, Surrey, BC V3W 4E8 | |
| Svs Consulting Inc. | 909 7th Avenue Sw, Apt# 706, Calgary, AB T2P 1A6 | |
| Savinicha Consulting Incorporated | 4071 Churchill Drive, Windsor, ON N9G 2E6 | 2020-02-06 |
| Techdrex Consulting Inc. | 12220 Stony Plain Road, Suite 600, Edmonton, AB T5N 3Y4 | |
| J. Thompson Consulting Limited | 1422 Sierra Ave, Kingston, ON K7P 3H3 | 2014-03-18 |
Please comment or provide details below to improve the information on BAJLA CONSULTING INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.