11274147 CANADA INC. (Corporation# 11274147) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 27, 2019.
| Corporation ID | 11274147 |
| Business Number | 709191282 |
| Corporation Name | 11274147 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
71-4850 De La CГґte-saint-luc Road MontrГ©al QC H3W 2H2 |
| Incorporation Date | 2019-02-27 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Julian Fernandez | 71-4850 de la Côte-Saint-Luc road, Montréal QC H3W 2H2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-02-27 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-02-27 | current | 71-4850 De La CГґte-saint-luc Road, MontrГ©al, QC H3W 2H2 |
| Name | 2019-02-27 | current | 11274147 CANADA INC. |
| Status | 2019-02-27 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-02-27 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 71-4850 de la CГґte-Saint-Luc road |
| City | MontrГ©al |
| Province | QC |
| Postal Code | H3W 2H2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Hakana Consulting Inc. | 4850, Chemin De La CГґte-saint-luc, Suite 34, Montreal, QC H3W 2H2 | 2020-05-04 |
| Warren-grzy Imports Inc. | 4850 CГґte St-luc Road, Unit 102, MontrГ©al, QC H3W 2H2 | 2018-07-16 |
| Foggoff Services Inc. | 4850 Chemin De La CГґte-saint-luc, MontrГ©al, QC H3W 2H2 | 2018-01-28 |
| Dlux Marketing Inc. | 4850 CГґte Saint Luc Rd, Suite 12, MontrГ©al, QC H3W 2H2 | 2015-12-03 |
| 9048413 Canada Inc. | 4850 Chemin Cote-saint-luc, Suite 46, Montreal, QC H3W 2H2 | 2014-10-10 |
| 8722293 Canada Inc. | 4850 Chemin De La Cote-st-luc Apt 68, Montreal, QC H3W 2H2 | 2013-12-11 |
| Irgtex Inc. | 4850 Cote Saint-luc Road, Apt. 44, Montreal, QC H3W 2H2 | 2002-05-23 |
| 3701212 Canada Inc. | 4850 Cote-st-luc Road, Appt. 68, Montreal, QC H3W 2H2 | 2000-05-25 |
| 3709451 Canada Inc. | 4850 Cote St-luc Rd., App.68, Montreal, QC H3W 2H2 | 2000-01-07 |
| Dot-ca Holdings Inc. | 4850 Cote St-luc Road, Apt 68 <, Montreal, QC H3W 2H2 | 2000-01-04 |
| Find all corporations in postal code H3W 2H2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Julian Fernandez | 71-4850 de la Côte-Saint-Luc road, Montréal QC H3W 2H2, Canada |
| City | MontrГ©al |
| Post Code | H3W 2H2 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11274147 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.