ANY Guards Inc. (Corporation# 11273582) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 1, 2019.
| Corporation ID | 11273582 |
| Business Number | 707872115 |
| Corporation Name | ANY Guards Inc. |
| Registered Office Address |
43 Casabel Dr Vaughan ON L6A 3L6 |
| Incorporation Date | 2019-03-01 |
| Dissolution Date | 2020-11-04 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Tariq Chatta | 43 casabel dr, Vaughan ON L6A 3L6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-03-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-03-01 | current | 43 Casabel Dr, Vaughan, ON L6A 3L6 |
| Name | 2019-03-01 | current | ANY Guards Inc. |
| Status | 2020-11-04 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2019-03-01 | current | Active / Actif |
| Status | 2019-03-01 | 2020-11-04 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-04 | Dissolution | Section: 210(2) |
| 2019-03-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Modify Inc. | 299 Deepsprings Cres, Maple, ON L6A 3L6 | 2019-08-20 |
| T-dot Mechanical Inc. | 305 Deepsprings Crescent, Maple, ON L6A 3L6 | 2015-02-12 |
| The Bear Jungle Inc. | 287 Deepsprings Crescent, Maple, ON L6A 3L6 | 2005-05-12 |
| 6340997 Canada Inc. | 41 Casabel Drive, Maple, ON L6A 3L6 | 2005-01-26 |
| Slm Structuris Ltd. | 315 Deepsprings Crescent, Maple, ON L6A 3L6 | 2004-05-10 |
| Glow Painting Inc. | 73 Deepsprings Cres., Maple, ON L6A 3L6 | 2004-02-14 |
| Ark One Inc. | 43 Casabel Drive, Maple, ON L6A 3L6 | 2003-11-27 |
| Naks Consulting Inc. | 43 Casabel Drive, Vaughan, ON L6A 3L6 | 2015-06-19 |
| Any Group of Hr Services Inc. | 43 Casabel Drive, Vaughan, ON L6A 3L6 | 2016-03-17 |
| Any Group Holdings Corp. | 43 Casabel Drive, Vaughan, ON L6A 3L6 | 2017-11-07 |
| Find all corporations in postal code L6A 3L6 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Tariq Chatta | 43 casabel dr, Vaughan ON L6A 3L6, Canada |
| City | Vaughan |
| Post Code | L6A 3L6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fondation Canadian Grenadier Guards | 294 Rue Florian, Rosemere, ON M5E 1S4 | 1980-01-21 |
| Colonel's Comfort Guards Inc. | 46 Hollyhedge Dr., Scarborough, ON M1J 1X4 | 2018-08-06 |
| Gta Security Guards Ltd. | 535 The East Mall, Suite 204, Etobicoke, ON M9B 4A4 | 2018-07-04 |
| Prestige Guards Security Services Inc. | 187 Soudan Ave, Toronto, ON M4S 1V5 | 2013-10-05 |
| The Canadian Guards Regimental Association | 51 Kyle Avenue, Stittsville, ON K2S 1G9 | 1997-06-18 |
| United Guards Inc. | 1465 Lawrence Ave. West, #1702, Toronto, ON M6L 1B2 | 2008-12-02 |
| Paddington Guards Limited | 1089 Queen Street West #401, Toronto, ON M6J 1H3 | 2012-02-14 |
| The Governor General's Horse Guards Association | 1 Yukon Lane, Toronto, ON M3K 0A1 | 1957-03-05 |
| Alliance of Canadian Paramedic Honour Guards | 6006 49 Avenue, Beaumont, AB T4X 1V3 | 2018-07-01 |
| National Armoured (guards Division) Ltd. | 665 Millway Avenue, Suite 57, Concord, ON L4K 3T8 | 1987-04-21 |
Please comment or provide details below to improve the information on ANY Guards Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.