RГ©novations Bellajack Inc. (Corporation# 11273345) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 27, 2019.
| Corporation ID | 11273345 |
| Business Number | 708299516 |
| Corporation Name | RГ©novations Bellajack Inc. |
| Registered Office Address |
122-5775 Boulevard Cavendish CГґte Saint-luc QC H4W 3L9 |
| Incorporation Date | 2019-02-27 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Joseph Samuel Bellaiche | 122-5775 Boulevard Cavendish, Côte Saint-Luc QC H4W 3L9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-02-27 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-02-27 | current | 122-5775 Boulevard Cavendish, CГґte Saint-luc, QC H4W 3L9 |
| Name | 2019-02-27 | current | RГ©novations Bellajack Inc. |
| Status | 2019-02-27 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-02-27 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-11-11 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 122-5775 Boulevard Cavendish |
| City | CГґte Saint-Luc |
| Province | QC |
| Postal Code | H4W 3L9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Delson Royal College Inc. | 702-5775 Boulevard Cavendish, CГґte Saint-luc, QC H4W 3L9 | 2020-07-02 |
| 11683233 Canada Inc. | 5775, Cavendish Boulevard, Suite #608, Cote-saint-luc, QC H4W 3L9 | 2019-10-15 |
| Delight Lighting Inc. | 5775, App. 120, Cavendish Blvd., Cote Saint Luc, QC H4W 3L9 | 2014-06-29 |
| 8701288 Canada Inc. | 216-5775 Boulevard Cavendish, CГґte Saint-luc, QC H4W 3L9 | 2013-11-19 |
| 8517720 Canada Inc. | 5775 Cavendish #112, Cote St Luc, QC H4W 3L9 | 2013-05-09 |
| Daysol Inc. | 5775 Cavendish Apt 412, Cote St Luc, QC H4W 3L9 | 2012-05-29 |
| 8054517 Canada Inc. | 5775 Cavendish, Apt. 212, Cote Saint-luc, QC H4W 3L9 | 2012-01-02 |
| Photographies Pazit Perez Photographs Inc. | 5775 Cavendish Suite 801, Cote-st-luc, QC H4W 3L9 | 2010-09-15 |
| Gabella Designs Ltd. | 5775 Boul Cavendish, Apt. 517, Cote St-luc, QC H4W 3L9 | 2007-09-17 |
| Dykler Enterprises Inc. | 5775 Cavenish, Suite 1008, Montreal, QC H4W 3L9 | 2005-08-17 |
| Find all corporations in postal code H4W 3L9 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Joseph Samuel Bellaiche | 122-5775 Boulevard Cavendish, Côte Saint-Luc QC H4W 3L9, Canada |
| City | CГґte Saint-Luc |
| Post Code | H4W 3L9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| RÉnovations Duo Inc. | 170, Chemin De La Côte, Val-des-monts, QC J8N 4E4 | 2013-04-15 |
| RÉnovations D. & M. Trudel Inc. | 347 Rue Dr. J. Cousineau, Gatineau, QC J8R 1C4 | 2005-06-21 |
| Les RÉnovations RhÉal LÉveillÉ Inc. | 131 D'arizona, Gatineau, QC J8M 1G5 | 2007-03-29 |
| Les RÉnovations Jacpro Inc. | 295 Brodeur, Repentigny, QC J6A 7Z7 | 1978-12-06 |
| Fixpro RГ©novations Inc. | 231 Rue De LanaudiГЁre, Quebec, QC G1L 4H2 | 2014-10-28 |
| Beaudin RÉnovations Inc. | 36 Rue Lake, Gatineau, QC J9H 4B5 | 2015-06-02 |
| Les RÉnovations Luc Philippe Inc. | 35 Rue De Roquebrune, Gatineau, QC J8T 7Y4 | 2003-10-06 |
| E-novations Comnet Inc. | 397 Queen St., Fredericton, NB E3B 1B5 | 2001-02-03 |
| Les RÉnovations Juka Inc. | 20, Rue De L'Érablière, Gatineau, QC J8T 1S6 | 2017-06-06 |
| RГ©novations Bourgeois Inc. | 29, Promenade Lakeview, Gatineau, QC J9H 2A2 | 2016-02-15 |
Please comment or provide details below to improve the information on RГ©novations Bellajack Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.