Pirasaanth Professional Corporation (Corporation# 11273213) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 27, 2019.
| Corporation ID | 11273213 |
| Business Number | 708271515 |
| Corporation Name | Pirasaanth Professional Corporation |
| Registered Office Address |
2705 - 70 Queens Wharf Road Toronto ON M5V 0J2 |
| Incorporation Date | 2019-02-27 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Pirasaanth Varatharajan | 70 Queens Wharf Road, Unit 2705, Toronto ON M5V 0J2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-02-27 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-02-27 | current | 2705 - 70 Queens Wharf Road, Toronto, ON M5V 0J2 |
| Name | 2019-02-27 | current | Pirasaanth Professional Corporation |
| Status | 2019-02-27 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-02-27 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Matchii Inc. | 70 Queens Wharf Road App 702, Toronto, ON M5V 0J2 | 2020-09-24 |
| True Vision Group Ltd. | 1902-70 Queens Wharf, Toronto, ON M5V 0J2 | 2019-11-12 |
| 11705733 Canada Inc. | 508-70 Queens Wharf Road, Toronto, ON M5V 0J2 | 2019-10-28 |
| Hypotheses Inc. | 70 Queens Wharf St, Unit 1907, Toronto, ON M5V 0J2 | 2019-07-08 |
| Unicloud Inc. | 712-70 Queens Wharf Road, Toronto, ON M5V 0J2 | 2019-07-03 |
| Gonsalves Consulting Inc. | 70 Queens Wharf Rd, Toronto, ON M5V 0J2 | 2018-10-10 |
| Farzad Consulting Inc. | 1711, 70 Queens Wharf Rd, Toronto, ON M5V 0J2 | 2018-07-26 |
| Young and Resourceful, Inc. | 70 Queens Wharf Road, Apartment 3312, Toronto, ON M5V 0J2 | 2018-06-23 |
| Safegear Design Inc. | 70 Queens Wharf Road, Unit 2909, Toronto, ON M5V 0J2 | 2018-04-09 |
| Not Your Typical Hr Lady Inc. | 70 Queens Wharf Road, Unit 612, Toronto, ON M5V 0J2 | 2019-03-09 |
| Find all corporations in postal code M5V 0J2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Pirasaanth Varatharajan | 70 Queens Wharf Road, Unit 2705, Toronto ON M5V 0J2, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M5V 0J2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Saj Chartered Professional Accountants Professional Corporation | 4 Evanwood Crescent, Brampton, ON L6X 0P8 | 2020-01-15 |
| Zone 1 Chartered Professional Accountant Professional Corporation | 11-8 Cox Boulevard, Markham, ON L3R 4G1 | 2020-06-29 |
| Renee Fournier Medicine Professional Corporation | 131 Rue Des Haut Du Lac, Ayer's Cliff, QC J0B 1C0 | |
| Vc Lash Medicine Professional Corporation | 39 Chemin Morin Hill, Brome, QC J0E 1K0 | |
| Dr. Jeremy Blacquier Professional Corporation | 280 Main Street, Unit 3, Fredericton, NB E3A 1C9 | |
| Rita Suri Medicine Professional Corporation | 12255 Place Henri Beau, Montreal, QC H4K 2H2 | |
| Professional Shredding Corporation | 6505 Mississauga Road, Suite A, Mississauga, ON L5N 1A6 | |
| Beenish Rashid Professional Corporation | 90 Mevira Gardens, Oakville, ON L6H 0Z7 | |
| Matthew Brendan Munn Md Professional Corporation | 45 Chemin De L'aventure, Mont-tremblant, QC J8E 0E4 | |
| Mathieu Dufour Medicine Professional Corporation | 378, Avenue Fairmount Ouest, MontrГ©al, QC H2V 2G4 |
Please comment or provide details below to improve the information on Pirasaanth Professional Corporation.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.