Match Real Estate LTD. (Corporation# 11272985) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 26, 2019.
| Corporation ID | 11272985 |
| Business Number | 708152285 |
| Corporation Name | Match Real Estate LTD. |
| Registered Office Address |
10512 76 Street Northwest Edmonton AB T6A 3B3 |
| Incorporation Date | 2019-02-26 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Eireann Rochefort | 10512 76 Street Northwest, Edmonton AB T6A 3B3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-02-26 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-02-26 | current | 10512 76 Street Northwest, Edmonton, AB T6A 3B3 |
| Name | 2019-02-26 | current | Match Real Estate LTD. |
| Status | 2019-02-26 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-02-26 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Soupon Inc. | 10516 - 76 Street, Edmonton, AB T6A 3B3 | 2011-04-05 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Urban Essentials Online Ltd. | 8-6103 98 Ave Nw, Edmonton, AB T6A 0A3 | 2017-05-16 |
| Noah Moses Music Inc. | 20-6203 100 Avenue Northwest, Edmonton, AB T6A 0G1 | 2018-01-23 |
| 6743919 Canada Inc. | 21#,6203 100 Ave Nw, Edmonton, AB T6A 0G1 | 2007-03-27 |
| Sherbrook Engineering Ltd. | 6425 101 Ave, Suite 1010, Edmonton, AB T6A 0H4 | 2006-08-04 |
| Matrix Risk Management Consulting Inc. | 6-6920 101 Avenue Nw, Edmonton, AB T6A 0H7 | 2017-04-06 |
| Gnarly Skater Ltd. | 7316 101 Ave Nw, Edmonton, AB T6A 0J2 | 2019-02-26 |
| Association for A More Just Society - Canada | 7304 - 101 Avenue, Edmonton, AB T6A 0J2 | 2011-11-30 |
| Plutoplanet Can Building Services Incorporated | 101-7424 101 Avenue, Edmonton, AB T6A 0J3 | 2012-08-20 |
| Homeopus Real Estate Services Ltd. | 7815-101 Avenue, Edmonton, AB T6A 0K1 | 2009-07-25 |
| St Joseph Priests' Foundation of Edmonton | 8421 101 Avenue Nw, Edmonton, AB T6A 0L1 | 2008-10-03 |
| Find all corporations in postal code T6A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Eireann Rochefort | 10512 76 Street Northwest, Edmonton AB T6A 3B3, Canada |
| City | Edmonton |
| Post Code | T6A 3B3 |
| Category | real estate |
| Category + City | real estate + Edmonton |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Pricewaterhousecoopers Real Estate Inc. | Pwc Tower, 18 York Street, Suite 2600, Toronto, ON M5J 0B2 | |
| Knight Real Estate Inc. | 410 - 22nd Street East, Suite 1500, Saskatoon, SK S7K 5T6 | |
| Gvg Real Estate Developments Inc. | 1150-45, O'connor Street, Ottawa, ON K1P 1A4 | |
| Atlantic Real Estate Services Ltd. | 1 Germain Street, Suite 1500, Saint John, NB E2L 4V1 | |
| Kevric Real Estate Corporation Inc. | 495 Avenue Viger Ouest, Suite 2504, Montreal, QC H2Z 0B1 | |
| Real Real Estate Agency Ltd. Brokerage | 2403 Hixon Street, Oakville, ON L6L 1T9 | 2019-04-15 |
| The Real Estate Consulting Group of Canada Ltd. | 102 Heritage Hollow Estate Street, Richmond Hill, ON L4S 2X2 | 1996-10-04 |
| Lakeland Protective Real Estate Inc. | 59 Bury Court, Brantford, ON N3S 0A9 | |
| Real Industrial Real Estate Investment Trust 2020 Gp Inc. | 700-77 King Street West, Td North Tower, Toronto, ON M5K 1G8 | 2020-05-01 |
| Nesbitt Burns Real Estate Services Corp. | 1 First Canadian Place, 21st Floor, Toronto, ON M5X 1A1 |
Please comment or provide details below to improve the information on Match Real Estate LTD..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.