ASSOCIATION DES INSTALLATEURS DE PISCINES DU QUÉBEC (Corporation# 11272900) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 1, 2019.
| Corporation ID | 11272900 |
| Business Number | 707873113 |
| Corporation Name | ASSOCIATION DES INSTALLATEURS DE PISCINES DU QUÉBEC |
| Registered Office Address |
99 Forest #303 Saint-sulpice QC J5W 4L9 |
| Incorporation Date | 2019-03-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Alex Dubois | 99 Forest, #303, SAINT-SULPICE QC J5W 4L9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-03-01 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Address | 2019-03-01 | current | 99 Forest, #303, Saint-sulpice, QC J5W 4L9 |
| Name | 2019-03-01 | current | ASSOCIATION DES INSTALLATEURS DE PISCINES DU QUÉBEC |
| Status | 2019-03-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-03-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 99 Forest |
| City | SAINT-SULPICE |
| Province | QC |
| Postal Code | J5W 4L9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Placements Nobel-mortagne Inc. | 121-b Rue Emile, St-sulpice, QC J5W 4L9 | 1984-07-31 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion Christian Roy Inc. | 652 Rue Payette, L'assomption, QC J5W 0B2 | 2006-10-11 |
| Hoobs Inc. | 972 Rue Fontaine, L'assomption, QC J5W 0B6 | 2020-02-25 |
| Tranzaction.ca Inc. | 992, Fontaine, L'assomption, QC J5W 0B6 | 2010-09-29 |
| Dsen Electron Ltd. | 1007 Rue Toupin, L'assomption, QC J5W 0B7 | 2020-11-22 |
| Sunshine World Media Inc. | 2580 AdhГ©mar-raynault, L Assomption, QC J5W 0E1 | 2015-04-01 |
| Canadian Association of Paralegals (cap) | 2606 Avenue AdhГ©mar-raynault, L'assomption, QC J5W 0E1 | 1980-05-22 |
| 11972529 Canada Inc. | 620 Pierre-digua-de-mons, L'assomption, QC J5W 0E4 | 2020-03-23 |
| 8628742 Canada Inc. | 620 Pierre-dugua-de-mons, L'assomption, QC J5W 0E4 | 2013-09-09 |
| 10636584 Canada Inc. | 620 Pierre-dugua-de-mons, L'assomption, QC J5W 0E4 | 2018-02-16 |
| 4017153 Canada Inc. | 545 Rue De Pons, L'assomption, QC J5W 0E5 | 2002-02-27 |
| Find all corporations in postal code J5W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Alex Dubois | 99 Forest, #303, SAINT-SULPICE QC J5W 4L9, Canada |
| City | SAINT-SULPICE |
| Post Code | J5W 4L9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Installateurs De Piscines Yetel Inc. | 25 Domaine Martel, Ste-marie Salome, QC J0K 2Z0 | 1989-06-09 |
| Installateurs En Isolation Professionnels (isopro) Ltee | 4415 Rue Brunault, Sherbrooke, QC J1L 1S7 | 1981-06-12 |
| Marren Roof Installers Inc. | 14 Ch. De La Riviere Sud, St-louis De Gonzague, QC J0S 1T0 | 1982-03-03 |
| Piscines Odawa Inc. | 330 Rte 323, Montebello, QC J0V 1L0 | 2020-02-28 |
| Piscines Bourassa Inc. | 198 Pierret, Val D'or, QC J9P 5E7 | 1979-11-15 |
| Les Piscines-techno + Inc. | 233 Rue HГ©mond, Longueuil, QC J4G 1K3 | 2018-11-08 |
| Piscines Bel-eau Inc. | 103 St-alphonse, Drummondville, QC J2B 6L1 | 1985-03-18 |
| Les Piscines St-jerome Inc. | 400, Chemin Des Iles, Entrelacs, QC J0T 2E0 | 1980-11-12 |
| Piscines 2000 Inc. | 545 Notre-dame, Repentigny, QC J6A 2T6 | 1983-02-01 |
| Pierjac Piscines Ltee. | 140 Rue Lamarche, Gatineau, QC | 1976-04-30 |
Please comment or provide details below to improve the information on ASSOCIATION DES INSTALLATEURS DE PISCINES DU QUÉBEC.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.