11272713 CANADA INC. (Corporation# 11272713) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 26, 2019.
| Corporation ID | 11272713 |
| Business Number | 708468517 |
| Corporation Name | 11272713 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
158a Codsell Avenue Toronto ON M3H 3W6 |
| Incorporation Date | 2019-02-26 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 11 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Maria Muraca | 158A Codsell Avenue, Toronto ON M3H 3W6, Canada |
| Evagelos Tsebelis | 158A Codsell Avenue, North York ON M3H 3W6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-02-26 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-02-26 | current | 158a Codsell Avenue, Toronto, ON M3H 3W6 |
| Name | 2019-02-26 | current | 11272713 CANADA INC. |
| Status | 2019-02-26 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-02-26 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gta Custom Concrete Foundations & Construction Ltd. | 168 Codsell Avenue, Toronto, ON M3H 3W6 | 2015-05-28 |
| Ryb Health & Wellness Corp. | 164 Codsell Ave., North York, ON M3H 3W6 | 2013-08-09 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11894293 Canada Inc. | 1881 Steeles Ave W, Suite # 602, Toronto, ON M3H 0A1 | 2020-02-08 |
| Trizone Trading Inc. | 610-1881 Steeles Ave. W., Dufferin & Steeles, Toronto, ON M3H 0A1 | 2019-07-10 |
| 11214993 Canada Inc. | 1881 Steeles Avenue West, Suite 609, Toronto, ON M3H 0A1 | 2019-01-24 |
| Hvlp Spraying Inc. | Suite 333, 1881 Steeles Avenue West, Toronto, ON M3H 0A1 | 2018-09-13 |
| Magic Wand Consulting Group Inc. | 1881 Steeles Avenue West Unit 356, Toronto, ON M3H 0A1 | 2017-12-01 |
| Cw Claims & Risk Management Services Inc. | 1881 Steeles Ave., W Suite # 334, Suite 334, Toronto, ON M3H 0A1 | 2017-10-03 |
| 10412309 Canada Inc. | 352- 1881 Steeles Ave West, Toronto, ON M3H 0A1 | 2017-09-19 |
| 10192791 Canada Inc. | 1881 Steeles Avenue West, Suite 169, Toronto, ON M3H 0A1 | 2017-04-13 |
| 9439587 Canada Corp. | 1881 Steeles Avenue W., Toronto, ON M3H 0A1 | 2015-09-14 |
| 9165525 Canada Inc. | 1881 Steeles Ave. W., Suite 345, Toronto, ON M3H 0A1 | 2015-01-26 |
| Find all corporations in postal code M3H | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Maria Muraca | 158A Codsell Avenue, Toronto ON M3H 3W6, Canada |
| Evagelos Tsebelis | 158A Codsell Avenue, North York ON M3H 3W6, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M3H 3W6 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11272713 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.