11271997 CANADA INC. (Corporation# 11271997) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 26, 2019.
| Corporation ID | 11271997 |
| Business Number | 708524517 |
| Corporation Name | 11271997 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
30 Rue Pierre-ricard Notre-dame De L'ГЋle Perrot QC J7V 8M4 |
| Incorporation Date | 2019-02-26 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jorge Mario Ramirez Ospina | 30 Pierre-Ricard, Notre-Dame de L'Île Perrot QC J7V 8M4, Canada |
| TANIA Catalina ARANGO | 30 rue Pierre-Ricard, Notre-Dame de l'Île Perrot QC J7V 8M4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-02-26 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-02-26 | current | 30 Rue Pierre-ricard, Notre-dame De L'ГЋle Perrot, QC J7V 8M4 |
| Name | 2019-02-26 | current | 11271997 CANADA INC. |
| Status | 2019-02-26 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-02-26 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 30 rue Pierre-Ricard |
| City | Notre-Dame de l'ГЋle Perrot |
| Province | QC |
| Postal Code | J7V 8M4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Canadian Coaching Academy (cca) Inc. | 46 Rue Pierre Ricard, Notre-dame De L'ile Perrot, QC J7V 8M4 | 2010-09-24 |
| 6967001 Canada Inc. | 49 Pierre Ricard, Norte Dame De L'ile Perrot, QC J7V 8M4 | 2008-05-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11113003 Canada Inc. | 113 Rue Claude-lГ©veillГ©e, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2018-11-24 |
| 8678120 Canada Inc. | 117 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2013-10-30 |
| 8273952 Canada Inc. | 105 Rue Claude-leveille, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A3 | 2012-08-14 |
| Kl34 Inc. | 2716 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2019-06-17 |
| 9205675 Canada Inc. | 156 Rue Des AnГ©mones, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A4 | 2015-03-02 |
| 8942625 Canada Inc. | 140 Anemone Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2014-07-03 |
| Erp Direct Inc. | 159, Rue Des Anemones, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2011-10-28 |
| The Glutensolution Inc. | 2721 Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A4 | 2008-01-09 |
| Antonio's La Bella Cucina Inc. | 2776 Des Dahlias, Vaudreuil Dorion, QC J7V 0A5 | 2008-12-11 |
| Lascan Service Consultants Inc. | 2796 Rue Des Dahlias, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0A5 | 2007-01-10 |
| Find all corporations in postal code J7V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jorge Mario Ramirez Ospina | 30 Pierre-Ricard, Notre-Dame de L'Île Perrot QC J7V 8M4, Canada |
| TANIA Catalina ARANGO | 30 rue Pierre-Ricard, Notre-Dame de l'Île Perrot QC J7V 8M4, Canada |
| City | Notre-Dame de l'ГЋle Perrot |
| Post Code | J7V 8M4 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11271997 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.