Wazelle Alys Inc. (Corporation# 11271989) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 26, 2019.
| Corporation ID | 11271989 |
| Business Number | 706724317 |
| Corporation Name | Wazelle Alys Inc. |
| Registered Office Address |
20 Mississauga Valley Blvd., Suite 1503 Mississauga ON L5A 3S1 |
| Incorporation Date | 2019-02-26 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Sagira Tabassoom | 20 Mississauga Valley Blvd. Suite 1503, Mississauga ON L5A 3S1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-02-26 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-02-26 | current | 20 Mississauga Valley Blvd., Suite 1503, Mississauga, ON L5A 3S1 |
| Name | 2019-02-26 | current | Wazelle Alys Inc. |
| Status | 2019-02-26 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-02-26 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 20 Mississauga Valley Blvd., Suite 1503 |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L5A 3S1 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11886878 Canada Inc. | 706-20, Mississauga Vly Blvd, Mississauga, ON L5A 3S1 | 2020-02-05 |
| Hyraz Trading Inc. | 1506-20 Mississauga Valley Boulevard, Mississauga, ON L5A 3S1 | 2019-01-31 |
| Poetic Blend Inc. | 1110-20 Mississauga Valley Blvd., Mississauga, ON L5A 3S1 | 2018-09-06 |
| Ontario Water Home Services Inc. | 1203-20 Mississauga Valley Blvd., Mississauga, ON L5A 3S1 | 2016-03-16 |
| 9618481 Canada Inc. | 701 20 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 3S1 | 2016-02-04 |
| Fixkey It Solutions Ltd. | 302-20 Mississauga Valley Road, Mississauga, ON L5A 3S1 | 2015-12-22 |
| Salem Abrams Incorporated | 1406-20 Mississauga Valley, Mississauga, ON L5A 3S1 | 2014-11-11 |
| 8617627 Canada Ltd. | 206 - 20 Mississauga Valley Boulevard, Mississauga, ON L5A 3S1 | 2013-08-26 |
| 8206856 Canada Inc. | Apt 706, 20 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 3S1 | 2012-05-31 |
| Saturn Tech Ltd. | 20 Mississauga Valley, Unit 302, Mississauga, ON L5A 3S1 | 2012-01-28 |
| Find all corporations in postal code L5A 3S1 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Sagira Tabassoom | 20 Mississauga Valley Blvd. Suite 1503, Mississauga ON L5A 3S1, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L5A 3S1 |
Please comment or provide details below to improve the information on Wazelle Alys Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.