Alp Investment Inc. (Corporation# 11271474) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 26, 2019.
| Corporation ID | 11271474 |
| Business Number | 708483110 |
| Corporation Name | Alp Investment Inc. |
| Registered Office Address |
12 Pagoda Place Toronto ON M9V 2V2 |
| Incorporation Date | 2019-02-26 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Fatih Alparslan | 12 Pagoda Place, Toronto ON M9V 2V2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-02-26 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-04-05 | current | 12 Pagoda Place, Toronto, ON M9V 2V2 |
| Address | 2019-02-26 | 2019-04-05 | 324 Ellerslie Avenue, Toronto, ON M2R 1B7 |
| Name | 2019-02-26 | current | Alp Investment Inc. |
| Status | 2019-02-26 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-02-26 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Hsarora Transport Inc. | 4 Pagoda Place, Toronto, ON M9V 2V2 | 2020-07-27 |
| 9531017 Canada Inc. | 2 Pagoda Pl, Etobicoke, ON M9V 2V2 | 2015-11-30 |
| Mukkodi Consulting Inc. | 10 Pagoda Pl, Etobicoke, ON M9V 2V2 | 2012-09-15 |
| Ess Emm Freight Inc. | 4 Pagoda Place, Toronto, ON M9V 2V2 | 2020-10-20 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Riyasat Punjabi Tadka & Bar Canada Inc. | Unit A-102, A-103, 6230 Finch Avenue West, Etobicoke, ON M9V 0A1 | 2020-11-30 |
| 360 Urban Threads Inc. | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-02-21 |
| Mack F/x Traders Inc. | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-02-21 |
| 6747566 Canada Limited | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-04-02 |
| 10623415 Canada Inc. | 845 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2018-02-08 |
| Free Sewing Training School | 831 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2017-04-19 |
| 8135061 Canada Corporation | 1a-849 Albion, Toronto, ON M9V 1A3 | 2012-03-07 |
| Nigerian-canadian Police Foundation | 831 Albion Road, Etobicoke, ON M9V 1A3 | 2017-12-13 |
| The Garden of Love and Deliverance Ministry | 831 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2018-06-21 |
| Remane International Incorporated | 900 Albion Road, Unit B20, Etobicoke, ON M9V 1A5 | 2014-04-01 |
| Find all corporations in postal code M9V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Fatih Alparslan | 12 Pagoda Place, Toronto ON M9V 2V2, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M9V 2V2 |
| Category | investment |
| Category + City | investment + Toronto |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Grs Investment Inc. | 51 Frybrook Crescent, Richmond Hill, ON L4B 4B9 | |
| Ppx Investment Ltd. | 1300 - 777 Dunsmuir Street, Vancouver, BC V7Y 1K2 | |
| Torville Investment Inc. | 1000 Sherbrooke Street West, Suite 1900, MontrГ©al, QC H3A 3G4 | |
| Ljvh Investment Inc. | 1959 Upper Water Street, Suite 900, Halifax, NS B3J 2X2 | |
| Ljvh Investment Gp Inc. | 1959 Upper Water Street, Suite 900, Halifax, NS B3J 2X2 | |
| T.e. Investment Counsel Inc. | 26 Wellington Street East, Suite 710, Toronto, ON M5E 1S2 | |
| Altagas Investment Ltd. | Suite 1700, 355 - 4th Avenue S.w., Calgary, AB T2P 0J1 | |
| Cip Canada Investment Inc. | 100 Bay Street, Suite 2800, Toronto, ON M5L 1A9 | |
| Bcimc (etc) Investment Inc. | 750 Pandora Avenue, Victoria, BC V8W 0E4 | |
| Tarare Investment Inc. | 8800 Pie-ix-blvd., Montreal, QC H1Z 3V1 |
Please comment or provide details below to improve the information on Alp Investment Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.