BRILLIANT HOME DECOR INC. (Corporation# 11049992) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 18, 2018.
| Corporation ID | 11049992 |
| Business Number | 729926287 |
| Corporation Name | BRILLIANT HOME DECOR INC. |
| Registered Office Address |
1339 Klondike Road Kanata ON K2W 0C5 |
| Incorporation Date | 2018-10-18 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| MURAT COBAN | 938 KLONDIKE ROAD, KANATA ON K2K 0C5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-10-18 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-10-18 | current | 1339 Klondike Road, Kanata, ON K2W 0C5 |
| Name | 2018-10-18 | current | BRILLIANT HOME DECOR INC. |
| Status | 2018-10-18 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-10-18 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Raindrop Janitorial Services Corp. | 1339 Klondike Road, Kanata, ON K2W 0C5 | 2014-05-05 |
| 10554642 Canada Inc. | 1339 Klondike Road, Ottawa, ON K2W 0C5 | 2017-12-22 |
| Am Spring Food Ltd. | 1339 Klondike Road, Kanata, ON K2W 0C5 | 2019-04-09 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Uptima Inc. | 211 Roy Errington Way, Ottawa, ON K2W 0C5 | 2015-03-27 |
| 9124985 Canada Association | 161 Whernside Terr, Kanata, ON K2W 0C5 | 2014-12-17 |
| Charity Tool Inc. | 1323 Klondike Rd, Ottawa, ON K2W 0C5 | 2013-10-25 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11935607 Canada Corp. | 357 Ridgeside Farm Drive, Ottawa, ON K2W 0A1 | 2020-03-02 |
| Hand-son Design Limited | 512 Bradbury Court, Ottawa, ON K2W 0A1 | 2017-03-09 |
| Raindrop Foundation | 506 Bradbury Court, Ottawa, ON K2W 0A1 | 2015-12-12 |
| Mior Management Inc. | 324 Ridgeside Farm Drive, Ottawa, ON K2W 0A1 | 2005-12-29 |
| Nucletron Canada Inc. | 344 Ridgeside Farm Dr., Kanata, ON K2W 0A1 | 2003-01-28 |
| Datalogic360 Inc. | 506 Bradbury Court, Ottawa, ON K2W 0A1 | 2017-11-07 |
| Gbapps Inc. | 515 Finlayson Crescent, Ottawa, ON K2W 0A2 | 2019-09-13 |
| 10965430 Canada Corporation | 1041 Goward Dr, Kanata, ON K2W 0A2 | 2018-08-27 |
| Satluj Transportation Inc. | 518 Finlayson Crescent, Kanata, ON K2W 0A2 | 2016-05-06 |
| 9721860 Canada Inc. | 512 Finlayson Crescent, Ottawa, ON K2W 0A2 | 2016-04-22 |
| Find all corporations in postal code K2W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| MURAT COBAN | 938 KLONDIKE ROAD, KANATA ON K2K 0C5, Canada |
| City | Kanata |
| Post Code | K2W 0C5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Home To Stay Home Decor Inc. | 2536 17th Avenue, Port Alberni, BC V9Y 3A7 | 2017-09-18 |
| Brilliant Home Constructors Inc. | 19 Gooseman Crescent, Markham, ON L6B 0S3 | 2016-10-26 |
| Z A N N Home Decor Inc. | 605 Pinawa Cir, Nepean, ON K2J 5Y2 | 2017-02-22 |
| 3h Home Decor Inc. | 8 Outerbrook Road, Markham, ON L6E 1Y8 | 2010-10-25 |
| Mirage Home Decor Inc. | 2325 Hwy # 10, # 228, Mississauga, ON L5A 4K4 | 2011-10-07 |
| Karma Home Decor Inc. | 225 Davenport Rd, Apt 606, Toronto, ON M5R 3R2 | 2004-02-02 |
| Max 3d Printing Home Decor Inc. | 970 Lockwood Cir., Newmarket, ON L3X 1M1 | 2018-06-07 |
| W&j Home Decor Inc. | 62 Pillar Rock Cres., Markham, ON L6C 3H4 | 2016-11-02 |
| Holly & Oak Home Decor Ltd. | #140 - 16488 64 Avenue, Surrey, BC V3S 6X6 | 2019-08-29 |
| Go Home Design & Decor Inc. | 70 Bongard Avenue, Ottawa, ON K2E 7Z9 | 2016-06-10 |
Please comment or provide details below to improve the information on BRILLIANT HOME DECOR INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.