11049542 CANADA INC. (Corporation# 11049542) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 18, 2018.
| Corporation ID | 11049542 |
| Business Number | 729097915 |
| Corporation Name | 11049542 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
113 Havelock Drive Brampton ON L6W 4C8 |
| Incorporation Date | 2018-10-18 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Naveen Kumar | 113 Havelock Drive, Brampton ON L6W 4C8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-10-18 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-10-18 | current | 113 Havelock Drive, Brampton, ON L6W 4C8 |
| Name | 2018-10-18 | current | 11049542 CANADA INC. |
| Status | 2018-10-18 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-10-18 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Coffeed Inc. | 115 Havelock Dr, Brampton, ON L6W 4C8 | 2019-03-06 |
| 10524239 Canada Inc. | 89 Havelock Drive, Brampton, ON L6W 4C8 | 2017-12-04 |
| No Love Gang Inc. | 91 Havelock Drive, Brampton, ON L6W 4C8 | 2017-05-02 |
| 9815112 Canada Inc. | 109 Havelock Dr., Brampton, ON L6W 4C8 | 2016-06-30 |
| 9706402 Canada Inc. | 109 Havelock Dr, Brampton, ON L6W 4C8 | 2016-04-11 |
| 8072370 Canada Inc. | 2 Kesteven Crescent, Brampton, ON L6W 4C8 | 2012-01-04 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Wali Ul Asr Learning Institute | 7580 Kennedy Road, Brampton, ON L6W 0A1 | 2007-11-28 |
| Emerson Mahoney Golf Enterprises Inc. | 7700 Kennedy Road, Brampton, ON L6W 0A1 | 2003-02-11 |
| 12325756 Canada Inc. | Unit # 8, 7990 Kennedy Road South, Brampton, ON L6W 0A2 | 2020-09-08 |
| New Brampton Community Task Force | 7735 Kennedy Road South, Brampton, ON L6W 0A2 | 2017-01-31 |
| Hankook Tire Canada Corp. | 30 Resolution Drive, Brampton, ON L6W 0A3 | |
| Golden Arrow Healthcare Services Inc. | 1110-16 John Street, Brampton, ON L6W 0A4 | 2020-11-30 |
| New Life Apostolic Ministries | 1407 - 16 Johns Street, Brampton, ON L6W 0A4 | 2018-05-05 |
| Community Food Security Organic Gardens | 16 John Street, Suite 311, Brampton, ON L6W 0A4 | 2016-01-27 |
| 9294201 Canada Inc. | 2408-100 John Street, Brampton, ON L6W 0A8 | 2015-05-13 |
| 9266623 Canada Ltd. | 100 John St, 1402, Brampton, ON L6W 0A8 | 2015-04-23 |
| Find all corporations in postal code L6W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Naveen Kumar | 113 Havelock Drive, Brampton ON L6W 4C8, Canada |
| City | Brampton |
| Post Code | L6W 4C8 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11049542 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.