11049119 CANADA INC. (Corporation# 11049119) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 17, 2018.
| Corporation ID | 11049119 |
| Business Number | 729167916 |
| Corporation Name | 11049119 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
130 Neptune Drive Apartment 904 Toronto ON M6A 1X5 |
| Incorporation Date | 2018-10-17 |
| Dissolution Date | 2020-02-13 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Nathalia Gauto | 130 Neptune Drive Apartment 904, North York ON M6A 1X5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-10-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-10-17 | current | 130 Neptune Drive, Apartment 904, Toronto, ON M6A 1X5 |
| Name | 2018-10-17 | current | 11049119 CANADA INC. |
| Status | 2020-02-13 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2018-10-17 | 2020-02-13 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-13 | Dissolution | Section: 210(1) |
| 2018-10-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Quantfury Ltd. | 130 Neptune Drive, Unit 501, Toronto, ON M6A 1X5 | 2017-04-04 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mariso The Label Inc. | 601-130 Neptune Dr, North York, ON M6A 1X5 | 2020-11-26 |
| Burman and Associates Group Inc. | 130 Neptune Drive Ap#1002, Toronto, ON M6A 1X5 | 2019-06-30 |
| Diversity Leaders Alliance | 130 Neptune Dr. # 806, Toronto, ON M6A 1X5 | 2016-10-27 |
| 8779643 Canada Incorporated | Apt 603, 130 Neptune Dr, Toronto, ON M6A 1X5 | 2014-02-04 |
| 7808470 Canada Inc. | 801-130 Neptune Drive, Toronto, ON M6A 1X5 | 2011-03-18 |
| Evanlo Printed Manna Corporation | 801-130 Neptune Drive, Toronto, ON M6A 1X5 | 2018-01-26 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ai Oromo Digital Inc. | 18b 133-3200 Dufferin St., Toronto, ON M6A 0A1 | 2020-07-21 |
| Rays Organization Inc. | 3200 Dufferin Street Unit 358, 18b, Toronto, ON M6A 0A1 | 2020-05-17 |
| 11770829 Canada Incorporated | Suite #144, 3200 Dufferin Street 18 B, Toronto, ON M6A 0A1 | 2019-12-03 |
| Brandink Agency Ltd. | 3200 Dufferin Street 18b Suite 351, Toronto, ON M6A 0A1 | 2019-08-23 |
| Soulfit Ltd. | 18b-3200 Suite 351 Dufferin Street, Toronto, ON M6A 0A1 | 2019-04-10 |
| 10968897 Canada Ltd. | 18b-3200 Dufferin St Suite 333, Toronto, ON M6A 0A1 | 2018-08-29 |
| Aarroo Inc. | 3200-18b Dufferin St. Suite 336, Toronto, ON M6A 0A1 | 2015-09-29 |
| 9335315 Canada Inc. | 18b-3200 Dufferin Street, North York, ON M6A 0A1 | 2015-06-16 |
| 8945756 Canada Inc. | 18b-3200 Dufferin St, Suite 320, Toronto, ON M6A 0A1 | 2014-07-07 |
| Sciencetree Inc. | 18b - 3200 Dufferin Street, Suite 345, Toronto, ON M6A 0A1 | 2012-05-11 |
| Find all corporations in postal code M6A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Nathalia Gauto | 130 Neptune Drive Apartment 904, North York ON M6A 1X5, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M6A 1X5 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11049119 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.