Gestion JTND inc. (Corporation# 11048724) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 17, 2018.
| Corporation ID | 11048724 |
| Business Number | 728984113 |
| Corporation Name | Gestion JTND inc. |
| Registered Office Address |
85, Rue Lamie Saint-constant QC J5A 1L8 |
| Incorporation Date | 2018-10-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| John Thibault | 85, rue Lamie, Saint-Constant QC J5A 1L8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-10-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-10-17 | current | 85, Rue Lamie, Saint-constant, QC J5A 1L8 |
| Name | 2018-10-17 | current | Gestion JTND inc. |
| Status | 2018-10-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-10-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-12-06 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 85, rue Lamie |
| City | Saint-Constant |
| Province | QC |
| Postal Code | J5A 1L8 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Litholab Technologies Inc. | 85, Rue Lamie, Saint-constant, QC J5A 1W5 | 1993-07-21 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 168897 Canada Inc. | 200-114, Rue Boisjoli, Saint-constant, QC J5A 0A5 | 1989-07-10 |
| Sebastian, Bravo Leather Inc. | 74 Rue Brossard, Saint-constant, QC J5A 0A7 | 2001-06-11 |
| 12104849 Canada Inc. | 80 Rue Brosseau, Saint-constant, QC J5A 0B1 | 2020-06-04 |
| 6312713 Canada Inc. | 34 Rue Benoit, Saint-constant, QC J5A 0B2 | 2004-11-19 |
| 8764654 Canada Inc. | 34 Rue Benoit, Saint-constant, QC J5A 0B2 | 2014-01-22 |
| 9708138 Canada Inc. | 93 Rue Brossard, Saint-constant, QC J5A 0B3 | 2016-04-12 |
| 7055358 Canada Inc. | 93, Brossard, St-constant, QC J5A 0B3 | 2008-10-03 |
| 8811636 Canada Fondation | 149 Rue Brossard, Saint-constant, QC J5A 0B4 | 2014-03-06 |
| Groupe Covalius Inc. | 149 Rue Brossard, Saint-constant, QC J5A 0B4 | 2015-05-18 |
| Chandelles Tradition Mb Inc. | 7, Rue St-joseph, St-constant, QC J5A 0B6 | 1973-06-22 |
| Find all corporations in postal code J5A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| John Thibault | 85, rue Lamie, Saint-Constant QC J5A 1L8, Canada |
| City | Saint-Constant |
| Post Code | J5A 1L8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Co-gestion Limited | 3470 Breboeuf, Brossard, QC H4Z 2X5 | 1976-11-25 |
| Gestion F.a.j.m. Inc. | 1525 - 137e Rue, Saint-georges, QC G5Y 6V9 | |
| Gestion 2hl Inc. | 220, Chemin Du Tremblay, Boucherville, QC J4B 8H7 | |
| Gestion M2b Inc. | 1700, Rue Fleetwood, Laval, QC H7N 0C6 | |
| Gestion Jsf Inc. | 201, Chemin Du Lac, Varennes, QC J3X 1P7 | |
| Gestion F.t. Inc. | 2120, Rue Lavoisier, QuГ©bec, QC G1N 4B1 | |
| Gestion Plexo Inc. | 600 De Maisonneuve Blvd. West, Suite 2000, Montreal, QC H3A 3J2 | |
| Gestion Favori Inc. | 50 Avenue Quebec UnitÉ 2401, Toronto, ON M6P 4B4 | |
| Gestion P. Venne Inc. | 3079 Boul. Des Sources, Dollard-des-ormeaux, QC H9B 1Z6 | |
| Gestion Milec Inc. | 2312 Rue Du BelvÉdÈre, Deux-montagnes, QC J7R 1G8 |
Please comment or provide details below to improve the information on Gestion JTND inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.