CAF2PM Inc. (Corporation# 11047833) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 17, 2018.
| Corporation ID | 11047833 |
| Business Number | 730286481 |
| Corporation Name | CAF2PM Inc. |
| Registered Office Address |
64 Hall's Road St. John's NL A1A 5Y8 |
| Incorporation Date | 2018-10-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Cory Kavanagh | 64 Hall's Road, St. John's NL A1A 5Y8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-10-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-10-17 | current | 64 Hall's Road, St. John's, NL A1A 5Y8 |
| Name | 2018-10-17 | current | CAF2PM Inc. |
| Status | 2018-10-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-10-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-11-21 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 64 Hall's Road |
| City | St. John's |
| Province | NL |
| Postal Code | A1A 5Y8 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Zoono Protect Ltd. | 72 Halls Road, St. John's, NL A1A 5Y8 | 2016-11-22 |
| 11993216 Canada Ltd. | 72 Halls Road, St. John's, NL A1A 5Y8 | 2020-04-06 |
| Safe Harbour Health Products Limited | 72 Halls Road, St. John's, NL A1A 5Y8 | 2020-06-15 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Capillarity Ltd. | 18 Veitch Crescent, St. John's, NL A1A 0B7 | 2020-03-15 |
| Azego Holdings Ltd. | 64 Navajo Place, St. John's, NL A1A 0B9 | 2020-10-27 |
| Atlantic Technical Design & Drafting Services Inc. | 13 Lucyrose Lane, St. John's, NL A1A 0C5 | 2011-11-23 |
| Amity Foods Inc. | 36 Galaxy Crescent, St.john's, NL A1A 0E6 | |
| Kirkland Nursing Services Domain Holding Company Inc. | 50 Tiffany Court, St. John`s, NL A1A 0G1 | 2000-04-19 |
| Cmms Consulting Inc. | 46 Sgt Craig Gillam Avenue, St. John's, NL A1A 0G9 | 2013-02-20 |
| Mbs Investments Inc. | Suite 300, 15 International Place, St. John's, NL A1A 0L4 | |
| Sol Invictus Studios Inc. | 66 Churchill Ave, Unit 419, St. John's, NL A1A 0L8 | 2016-05-18 |
| Verafin Inc. | 18 Hebron Way, St. John's, NL A1A 0L9 | |
| Verafin Holdings II Inc. | 18 Hebron Way, St. John's, NL A1A 0L9 | 2019-08-20 |
| Find all corporations in postal code A1A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Cory Kavanagh | 64 Hall's Road, St. John's NL A1A 5Y8, Canada |
| City | St. John's |
| Post Code | A1A 5Y8 |
Please comment or provide details below to improve the information on CAF2PM Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.