Ucamp Education and Consulting Inc. (Corporation# 11047825) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 17, 2018.
| Corporation ID | 11047825 |
| Business Number | 730227089 |
| Corporation Name | Ucamp Education and Consulting Inc. |
| Registered Office Address |
11 Saint Joseph Street Unit 1407 Toronto ON M4Y 3G4 |
| Incorporation Date | 2018-10-17 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| xiaotian Feng | 21 Mango Drive, Toronto ON M2K 2E9, Canada |
| Xueyang Liu | 11 Saint Joseph Street unit 1407, Toronto ON M4Y 3G4, Canada |
| Xiaoyu Feng | 21 Mango Drive, Toronto ON M2K 2E9, Canada |
| Jian Wang | 11 Saint Joseph Street unit 1407, Toronto ON M4Y 3G4, Canada |
| Weisi Chen | 57 Charles Street West, Toronto ON M5S 2X1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-10-17 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-10-17 | current | 11 Saint Joseph Street Unit 1407, Toronto, ON M4Y 3G4 |
| Name | 2018-10-17 | current | Ucamp Education and Consulting Inc. |
| Status | 2018-10-17 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-10-17 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 11 Saint Joseph Street unit 1407 |
| City | Toronto |
| Province | ON |
| Postal Code | M4Y 3G4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mayam Media Inc. | 1203-11 St. Joseph St., Toronto, ON M4Y 3G4 | 2017-04-04 |
| Utfaq | 11 St Joseph St., Suite 1407, Toronto, ON M4Y 3G4 | 2016-08-12 |
| 9746927 Canada Ltd. | 11 Saint Joseph Street, Unit 602, Toronto, ON M4Y 3G4 | 2016-05-10 |
| 9537031 Canada Inc. | 11 St Joseph Street, Toronto, ON M4Y 3G4 | 2015-12-03 |
| 9134999 Canada Inc. | 907-11st.joseph St., Toronto, ON M4Y 3G4 | 2015-01-01 |
| Dlk Studios Corp. | 11 St. Joseph, Toronto, ON M4Y 3G4 | 2014-06-10 |
| Vanadigm Enterprise Inc. | 1501 11 St.joseph Street, Toronto, ON M4Y 3G4 | 2013-06-23 |
| Lotuswonders Inc. | 1201,11 Saint Joseph St, Toronto, ON M4Y 3G4 | 2013-04-16 |
| Delta Business Ventures Inc. | 11 St. Joseph Street, Suite 1412, Toronto, ON M4Y 3G4 | 2012-10-05 |
| Efitronix Inc. | 1201-11 St. Joseph Street, Toronto, ON M4Y 3G4 | 2010-12-01 |
| Find all corporations in postal code M4Y 3G4 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| xiaotian Feng | 21 Mango Drive, Toronto ON M2K 2E9, Canada |
| Xueyang Liu | 11 Saint Joseph Street unit 1407, Toronto ON M4Y 3G4, Canada |
| Xiaoyu Feng | 21 Mango Drive, Toronto ON M2K 2E9, Canada |
| Jian Wang | 11 Saint Joseph Street unit 1407, Toronto ON M4Y 3G4, Canada |
| Weisi Chen | 57 Charles Street West, Toronto ON M5S 2X1, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M4Y 3G4 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + Toronto |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| L'alliance Nord - Americaine D'education Populaire Et D'education Aux Adultes | 6 Mildred Avenue, Toronto, ON M6N 4H9 | 1994-06-22 |
| Haruki Education Consulting Inc. | 59 Tambrook Dr, Scarborough, ON M1W 3L8 | 2020-01-13 |
| Wonder Education Consulting Ltd. | 2060 Excalibur Way, Mississauga, ON L5A 0A7 | 2019-10-29 |
| Jwl Education Consulting Ltd. | 2356 Meadowlands Way, London, ON N6G 5L8 | 2017-12-16 |
| Jiazhou Education & Consulting Inc. | 571 New Bedford Dr, Waterloo, ON N2K 4M7 | 2017-01-10 |
| Rose-yin Education Consulting Ltd. | 204 Stromness Pvt, Nepean, ON K2J 6H7 | 2015-06-30 |
| Sailing Education Consulting Inc. | 1 Coldstream Ave., Toronto, ON M5N 1X5 | 2013-08-06 |
| Matrix Education Consulting Ltd. | 104 Dovetail Dr., Richmond Hill, ON L4E 5A7 | 2012-05-10 |
| Best U Education Consulting Ltd. | Suite 201, 2211 Riverside Dr, Ottawa, ON K1H 7X9 | 2019-10-29 |
| Wetrust Education & Consulting Inc. | 2a-28 South Unionville Ave., Markham, ON L3R 4P9 | 2016-10-18 |
Please comment or provide details below to improve the information on Ucamp Education and Consulting Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.