HI HAT DIGITAL SERVICES INC. (Corporation# 10944904) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 14, 2018.
| Corporation ID | 10944904 |
| Business Number | 739085710 |
| Corporation Name | HI HAT DIGITAL SERVICES INC. |
| Registered Office Address |
270 Shore Cres. Goderich ON N7A 1Y7 |
| Incorporation Date | 2018-08-14 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| George Constantine Balkouras | 270 Shore Cres., Goderich ON N7A 1Y7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-08-14 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-08-14 | current | 270 Shore Cres., Goderich, ON N7A 1Y7 |
| Name | 2018-08-14 | current | HI HAT DIGITAL SERVICES INC. |
| Status | 2018-08-14 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-08-14 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2019-10-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8331383 Canada Inc. | 11 The Way, Goderich, ON N7A 0B5 | 2012-10-22 |
| Hunter Costello Memorial Fun-dation | 151 Bennett Street E., Goderich, ON N7A 1A6 | 2017-07-14 |
| Neeru.j.foods Corp. | 94 Elgin Avenue East, Goderich, ON N7A 1K6 | 2013-08-19 |
| 7806787 Canada Limited | 35 St. David Street, Apt. 302, Goderich, ON N7A 1L4 | 2011-03-16 |
| Need That Now, Inc. | 74 Courthouse Square, Goderich, ON N7A 1M6 | 2018-03-14 |
| Goderich Holistic Health Centre Inc. | 144 Courthouse Square, Goderich, ON N7A 1M9 | 2020-08-06 |
| Northern Bruce Peninsula Cottage Association | 144 Courthouse Square, Suite 100, Goderich, ON N7A 1M9 | 2020-09-10 |
| East Street Bottleworks Inc. | 130 East Street, Goderich, ON N7A 1N4 | 2016-09-26 |
| Goderich Analytics Corp. | 122 Brock Street, Goderich, ON N7A 1R3 | 2020-11-12 |
| Ssar7585 Inc. | 180, Brock St., Goderich, ON N7A 1R5 | 2018-04-27 |
| Find all corporations in postal code N7A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| George Constantine Balkouras | 270 Shore Cres., Goderich ON N7A 1Y7, Canada |
| City | Goderich |
| Post Code | N7A 1Y7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Digital Shape Technologies Services Inc. | 1155 RenГ©-lГ©vesque Blvd., West, Suite 2200, Montreal, QC H3B 4T3 | 2011-10-26 |
| Services D'imagerie Digitale Koloriste Inc. | 100 Ave Drayton, Pointe-claire, QC H9S 4V9 | 1994-02-25 |
| Clever Digital Services Inc. | 42 Campbell Crt, Apt. 107, Stratford, ON N5A 7K2 | 2015-11-19 |
| H & H Digital Services Inc. | 970 Drysdale Cres, Milton, ON L9T 8J1 | 2018-01-02 |
| Jbt Digital Services Inc. | 475 Woodview Rd, Unit 1, Burlington, ON L7N 2Z9 | 2018-08-19 |
| Digital Global Services Inc. | Suite 200, Toronto, Ontario, ON M5B 1L2 | 2003-06-30 |
| Alpha It Digital Services Inc. | 1455 Rue St Jacques, Apt 302, Montreal, QC H3C 1H3 | 2019-08-27 |
| Garage Digital Services Inc. | 204 Weldon Avenue, Oakville, ON L6K 2H8 | 2020-09-05 |
| Nilan Digital Services Inc. | 60 Ruddington Drive, Toronto, ON M2K 2J9 | 2019-10-15 |
| Hunch Digital Services Inc. | 65 Westmount Rd N, Unit 601, Waterloo, ON N2L 5G6 | 2020-07-01 |
Please comment or provide details below to improve the information on HI HAT DIGITAL SERVICES INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.