A.M.K. DATA SERVICES LTD. (Corporation# 10944840) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 14, 2018.
| Corporation ID | 10944840 |
| Business Number | 739093714 |
| Corporation Name | A.M.K. DATA SERVICES LTD. |
| Registered Office Address |
2285 Lake Shore Blvd West Apt. 2012 Etobicoke ON M8V 3X9 |
| Incorporation Date | 2018-08-14 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ALEXANDER KIKOT | 2285 LAKE SHORE BLVD WEST, APT. 2012, ETOBICOKE ON M8V 3X9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-08-14 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-08-14 | current | 2285 Lake Shore Blvd West, Apt. 2012, Etobicoke, ON M8V 3X9 |
| Name | 2018-08-14 | current | A.M.K. DATA SERVICES LTD. |
| Status | 2018-08-14 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-08-14 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 4239598 Canada Inc. | 2285 Lake Shore Blvd West, Unit 1009, Toronto, ON M8V 3X9 | 2004-06-29 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10465364 Canada Inc. | 1106 A - 2285 Lakeshore Blvd West, Etobicoke, ON M8V 3X9 | 2017-10-25 |
| The Violet Heart Project | 1810 - 2285 Lakeshore Boulevard West, Toronto, ON M8V 3X9 | 2016-10-11 |
| Singularity Media Inc. | 1810-2285 Lakeshore Blvd West, Toronto, ON M8V 3X9 | 2016-04-07 |
| Danaylov & Co Ltd. | 1810 - 2285 Lakeshore Blvd West, Etobicoke, ON M8V 3X9 | 2014-08-15 |
| 484 Blue Inc. | 1713-2285 Lake Shore Blvd West, Toronto, ON M8V 3X9 | 2014-08-06 |
| Nabb'd Inc. | 2014-2285 Lakeshore Blvd. West, Etobicoke, ON M8V 3X9 | 2013-09-20 |
| 7917007 Canada Inc. | 1705 - 2285 Lakeshore Blvd West, Toronto, ON M8V 3X9 | 2011-07-13 |
| J Wassersztrum Consulting Ltd. | 701-2285 Lake Shore Blvd W, Toronto, ON M8V 3X9 | 2008-10-10 |
| Roofing By Peerless Mason Ltd. | Suite 1503, Etobicoke, ON M8V 3X9 | 2006-11-04 |
| Waterproofing By Peerless Mason Inc. | 2285 Lakeshore Blvd., West, Suite 1503, Etobicoke, ON M8V 3X9 | 2006-11-04 |
| Find all corporations in postal code M8V 3X9 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ALEXANDER KIKOT | 2285 LAKE SHORE BLVD WEST, APT. 2012, ETOBICOKE ON M8V 3X9, Canada |
| City | ETOBICOKE |
| Post Code | M8V 3X9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Data 100 Services Limitee | 762 Chemin Du Golf, Nuns'island (montreal), QC H3E 1A8 | 1977-03-29 |
| Les Services Galdon Data Limitee | 27 Blue Ridge Cr., London, ON N6K 2W9 | 1982-09-17 |
| Cogeco Data Services Inc. | 5 Place Ville-marie, Suite 1700, Montreal, QC H3B 0B3 | |
| Okiok Data Services Professionnels LtÉe | 230-655 Promenade Du Centropolis, Laval, QC H7T 0A3 | 2000-08-03 |
| Services Msg Data Inc. | 167 De La Renaissance, Blainville, QC J7N 1N3 | 1999-10-28 |
| Data Dance Data Services Inc. | 765 Ross Way Bx 236, Gabriola, BC V0R 1X0 | 2014-09-23 |
| Data Matrix Services Inc. | 220 Nolanhurst Crescent Nw, Calgary, AB T3R 0Z4 | |
| Services-data Dorval Inc. | 505 Avenue Elm, Beaconsfield, QC H9W 2E5 | |
| Les Services De Traitement Des Donnes A & C Ltee | 400 De Maisonneuve West, Montreal, QC H3A 1L4 | 1977-06-27 |
| Les Services Informatiques Canadiens Ltee | 2150 Islington Ave, 3rd Floor, Etobicoke, ON M9P 3V4 | 1979-07-17 |
Please comment or provide details below to improve the information on A.M.K. DATA SERVICES LTD..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.