The Saint Pierre Chamber of Commerce (Corporation# 10944) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 6, 1972.
| Corporation ID | 10944 |
| Business Number | 108039595 |
| Corporation Name | The Saint Pierre Chamber of Commerce |
| Registered Office Address |
555 Hebert Street St-pierre-jolys MB R0A 1V0 |
| Incorporation Date | 1972-07-06 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 8 - 8 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| CINDY GRENIER | 23 d'Eglise Avenue, Box 99, Otterbume MB R0A 1G0, Canada |
| DEREK CHUBEY | 15 Carriere Avenue, Box 462, St-Pierre-Jolys MB R0A 1V0, Canada |
| ROBERT BRUNEAU | -, BOX 295, ST-PIERRE MB R0A 1V0, Canada |
| MARCEL MULAIRE | -, BOX 300, ST-PIERRE MB R0A 1V0, Canada |
| KELLY WIEBE | 32016 Rat River Road, St-Pierre-Jolys MB R0A 1V0, Canada |
| TAMMY GIGOLYK | -, BOX 544, ST-PIERRE MB R0A 1V0, Canada |
| MARCEL GAUTHIER | 658 Rue Sabourin, Saint-Pierre-Jolys MB R0A 1V0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1972-07-06 | current |
Boards of Trade Act - Part I (BOTA - Part I) Loi sur les chambres de commerce - partie I (LCH - Partie I) |
| Act | 1972-07-05 | 1972-07-06 |
Boards of Trade Act - Part I (BOTA - Part I) Loi sur les chambres de commerce - partie I (LCH - Partie I) |
| Address | 2020-12-11 | current | 555 Hebert Street, St-pierre-jolys, MB R0A 1V0 |
| Address | 2003-03-31 | current | P.o. Box: 71, St-pierre-jolys, MB R0A 1V0 |
| Address | 2003-03-31 | 2020-12-11 | P.o. Box: 71, St-pierre-jolys, MB R0A 1V0 |
| Address | 1972-07-06 | 2003-03-31 | St-pierre, St-pierre-jolys, MB R0A 1V0 |
| Name | 1972-07-06 | current | The Saint Pierre Chamber of Commerce |
| Status | 1972-07-06 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1972-07-06 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2019-11-26 | |
| 2013 | 2013-01-28 | |
| 2012 | 2012-01-12 | |
| 2011 | 2011-03-28 |
| Address | 555 Hebert Street |
| City | ST-PIERRE-JOLYS |
| Province | MB |
| Postal Code | R0A 1V0 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12260689 Canada Ltd. | 472 Saint Joseph Ave, St Pierre-jolys, MB R0A 1V0 | 2020-08-11 |
| 6912541 Canada Ltd. | 448, Lambert Bay, St-pierre-jolys, MB R0A 1V0 | 2008-01-28 |
| Marlin Firth Construction Ltd. | 448 Lambert Bay, St-pierre-jolys, MB R0A 1V0 | 2006-08-09 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Raftism Corp. | 29 Kirkdale Drive, Niverville, MB R0A 0A2 | 2020-11-18 |
| 11160729 Canada Inc. | 10, Landsbury Terrace, Niverville, MB R0A 0A2 | 2018-12-21 |
| Froese Group Incorporated | 27 Wyldewood Crescent, Niverville, MB R0A 0A2 | 2017-09-22 |
| Beloved Wildflowers Inc. | 27 Wyldewood Crescent, Niverville, MB R0A 0A2 | 2018-10-20 |
| Portokalos Restaurant Inc. | 20 Centre Ave, Blumenort, MB R0A 0C0 | 2010-03-23 |
| Canamex Trailers Inc. | 250 Main Street, # 200, Steinbach, MB R0A 0C0 | 1994-05-30 |
| Ernest G. Penner Investments Ltd. | No. 12 Highway, Blumenort, MB R0A 0C0 | 1976-10-25 |
| B.f. Klassen Construction (canada) Ltd. | 16 Centre Avenue, Po Box 200, Blumenort, MB R0A 0C0 | 1969-03-28 |
| Derek's Truck & Trailer Ltd. | 2477 Dawson Rd., (mailing Address: Box 12 Group5 Rr1), Dufresne, MB R0A 0J0 | 2013-11-01 |
| Runnin' Red Transport Inc. | 357 Dallas Avenue, Box 580, Emerson, MB R0A 0L0 | 2015-02-09 |
| Find all corporations in postal code R0A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| CINDY GRENIER | 23 d'Eglise Avenue, Box 99, Otterbume MB R0A 1G0, Canada |
| DEREK CHUBEY | 15 Carriere Avenue, Box 462, St-Pierre-Jolys MB R0A 1V0, Canada |
| ROBERT BRUNEAU | -, BOX 295, ST-PIERRE MB R0A 1V0, Canada |
| MARCEL MULAIRE | -, BOX 300, ST-PIERRE MB R0A 1V0, Canada |
| KELLY WIEBE | 32016 Rat River Road, St-Pierre-Jolys MB R0A 1V0, Canada |
| TAMMY GIGOLYK | -, BOX 544, ST-PIERRE MB R0A 1V0, Canada |
| MARCEL GAUTHIER | 658 Rue Sabourin, Saint-Pierre-Jolys MB R0A 1V0, Canada |
| City | ST-PIERRE-JOLYS |
| Post Code | R0A 1V0 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Chambre De Commerce Haut-madawaska/chamber of Commerce | 2033 Rue Commerciale, Saint-franГ§ois, NB E7A 1B3 | 1974-03-08 |
| Quebec-india Chamber of Commerce | 8001 Thimens, Saint-laurent, QC H4L 3T3 | 2016-03-17 |
| Chambre De Commerce Canado-tunisienne | 276 Rue Saint-jacques, Bureau 810, Montreal, QC H2Y 1N3 | 1995-08-08 |
| Chambre De Commerce Internationale Gaie Et Lesbienne | 420 Rue Saint-dizier, Bur.200, Montreal, QC H2Y 2P8 | 2007-03-28 |
| Chambre De Commerce Du MontrГ©al MГ©tropolitain | 393, Rue Saint-jacques, Bureau 200, Montreal, QC H2Y 1N9 | |
| The Canada/uae Chamber of Commerce | 1740 CГ”te-vertu, Saint-laurent, QC H4L 2A4 | 2008-11-24 |
| Chambre De Commerce De Cap-pelГ©/beaubassin-est Inc. | 33 Chemin Saint-andre, C.p. 1219, Cap-pele, NB E4N 3B1 | 2006-09-22 |
| Canadian Bulgarian Chamber of Commerce Inc. | One Market Square, Saint John, NB E2L 4Z6 | 2001-05-10 |
| Chambre De Commerce Rwanda/canada | 4115 Montee Saint-hubert, Saint Hubert, QC J3Y 1V2 | 2011-03-24 |
| La Chambre De Commerce De Havre St. Pierre | Box 99, Havre Saint-pierre, QC G0G 1P0 | 1963-04-26 |
Please comment or provide details below to improve the information on The Saint Pierre Chamber of Commerce.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.