10943231 CANADA INC. (Corporation# 10943231) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 13, 2018.
| Corporation ID | 10943231 |
| Business Number | 739350510 |
| Corporation Name | 10943231 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
259 Main Est Hawkesbury ON K6A 1A1 |
| Incorporation Date | 2018-08-13 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 2 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Yanick J Boyer | 259 MAIN EST, HAWKESBURY ON K6A 1A1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-08-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-08-13 | current | 259 Main Est, Hawkesbury, ON K6A 1A1 |
| Name | 2018-08-13 | current | 10943231 CANADA INC. |
| Status | 2018-08-13 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-08-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 259 MAIN EST |
| City | HAWKESBURY |
| Province | ON |
| Postal Code | K6A 1A1 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Khm Halal Foods Inc. | 151 Main Street, Suite 24, Hawksebury, ON K6A 1A1 | 2020-09-16 |
| 12309718 Canada Inc. | 224 - 1 Main Street East, Hawkesbury, ON K6A 1A1 | 2020-09-01 |
| Psilo Spark Inc. | 151 Main Street East, Suite 116, Hawkesbury, ON K6A 1A1 | 2020-07-24 |
| Np Dejoie Consultant Inc. | 151, Main Street E., Suite 123, Hawkesbury, ON K6A 1A1 | 2020-06-26 |
| B.focussed - The Mom Job | 151 Main St. East, Suite 35b., Hawkesbury, ON K6A 1A1 | 2019-07-02 |
| Mario Ouellet Group Inc. | 161 Main St E, Hawkesbury, ON K6A 1A1 | 2018-03-28 |
| Lakeston Auto Inc. | 151 Main Street East, Unit 34, Hawkesbury, ON K6A 1A1 | 2017-03-13 |
| Macbree Property Services Inc. | 129 Main St. E, Hawkesbury, ON K6A 1A1 | 2016-06-01 |
| The Manufacturer Liquidators Inc. | 185 Main Street East, Hawkesbury, ON K6A 1A1 | 2015-05-05 |
| Hsm Solutions & Management Inc. | 57 Main Est, Hawkesbury, ON K6A 1A1 | 2012-04-12 |
| Find all corporations in postal code K6A 1A1 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Yanick J Boyer | 259 MAIN EST, HAWKESBURY ON K6A 1A1, Canada |
| City | HAWKESBURY |
| Post Code | K6A 1A1 |
Please comment or provide details below to improve the information on 10943231 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.