IP-MATE Inc. (Corporation# 10942901) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 13, 2018.
| Corporation ID | 10942901 |
| Business Number | 740419882 |
| Corporation Name | IP-MATE Inc. |
| Registered Office Address |
5884 Rama Rd Orillia ON L3V 6H6 |
| Incorporation Date | 2018-08-13 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Alain Bartleman | 5884, RAMA RD, ORILLIA ON L3V 6H6, Canada |
| Laura Bujouves | Batiment C, Lausanne 1015, Switzerland |
| Vasileios Tsianos | 145 King Street East, Toronto ON M5C 1G6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-08-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-08-13 | current | 5884, Rama Rd, Orillia, ON L3V 6H6 |
| Name | 2018-08-13 | current | IP-MATE Inc. |
| Status | 2018-08-13 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-08-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| The Shine Network Inc. | 4022 Sesame Street, Rama First Nation, ON L3V 6H6 | 2020-08-21 |
| 12136830 Canada Inc. | Unit 109, 5884 Rama Rd, Rama First Nation, ON L3V 6H6 | 2020-06-17 |
| 11031589 Canada Corporation | 5884 Rama Rd, Rama, ON L3V 6H6 | 2018-10-07 |
| Wiidookaw Inc. | 5310b Grandmother Road, Rama, ON L3V 6H6 | 2017-07-19 |
| Katindi Communications Inc. | 6006 Logan Lane, Orillia, ON L3V 6H6 | 2017-04-11 |
| Community Squared Connected Inc. | 5413 Fawn Bay Rd., Rr#6, Orillia, ON L3V 6H6 | 2014-11-21 |
| Diversified Transport Canada Ltd. | 5552 Fawn Bay Road, Orillia, ON L3V 6H6 | 2011-07-06 |
| Jalone International Mechanical & Electrical Technology Corp. | 6310 Bluebird St., Rama, ON L3V 6H6 | 2011-05-18 |
| The Geneva Park Foundation | Ymca Geneva Park, R.r. #6, Orillia, ON L3V 6H6 | 2002-12-12 |
| Norman D. Sabo Consulting Services Inc. | 5491 Fawn Bay Road, R.r.#6, Orillia, ON L3V 6H6 | 1999-12-03 |
| Find all corporations in postal code L3V 6H6 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Alain Bartleman | 5884, RAMA RD, ORILLIA ON L3V 6H6, Canada |
| Laura Bujouves | Batiment C, Lausanne 1015, Switzerland |
| Vasileios Tsianos | 145 King Street East, Toronto ON M5C 1G6, Canada |
| City | ORILLIA |
| Post Code | L3V 6H6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Breuvages Lil'mate Inc. | 4710 St-ambroise, Suite 103, Montreal, QC H4C 2C7 | 1982-04-21 |
| Logiciels De Distribution-mate Inc. | 2515 Rue Pommard, C.p. 501, St-lazare, QC J0P 1V0 | 1987-03-17 |
| Modes Chic Mate Inc. | 353 Rue Richmond, Montreal, ON H3J 1T9 | 1983-09-29 |
| Life Mate Beverages Inc. | 5686 Rue De Bordeaux, MontrГ©al, QC H2G 2R3 | 2017-09-04 |
| Prime Mate Beverages Inc. | 4130 Rue Berri, Montreal, QC H2L 4H3 | 2013-09-01 |
| Account Mate Support Network Inc. | 6839 Christophe Colomb, Montreal, QC H2S 2H3 | 1987-06-19 |
| Nettoyeur Windo-mate Canada Inc. | 3370 Achim St., Montreal, QC H4K 2E3 | 1983-06-13 |
| Estate Mate Inc. | 913 Beechwood Ave., Mississauga, ON L5G 4E3 | 2009-07-10 |
| Ten-mate Inc. | 228 Rue Perreault, Victoriaville, QC G6P 5E9 | 1988-10-28 |
| Mate Inc. | 180 Wexford Crescent, Hampstead, QC H3X 1E2 | 1950-02-14 |
Please comment or provide details below to improve the information on IP-MATE Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.