EMANSO Technologies, Inc. (Corporation# 10942880) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 13, 2018.
| Corporation ID | 10942880 |
| Business Number | 739350312 |
| Corporation Name | EMANSO Technologies, Inc. |
| Registered Office Address |
815c Av Stuart Outremont QC H2V 3H7 |
| Incorporation Date | 2018-08-13 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Nicolas Jean Antoine Gorse | 815C av Stuart, Outremont QC H2V 3H7, Canada |
| Vera Andreevna SAZONOVA | 815C av Stuart, Outremont QC H2V 3H7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-08-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-08-13 | current | 815c Av Stuart, Outremont, QC H2V 3H7 |
| Name | 2018-08-13 | current | EMANSO Technologies, Inc. |
| Status | 2018-08-13 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-08-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-08-13 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2019 | 2018-12-01 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 9023348 Canada Inc. | 879 Avenue Stuart, Outremont, QC H2V 3H7 | 2014-09-17 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| CafÉ Tredici Inc. | 275 Avenue Fairmount Ouest, Montréal, QC H2V 0A1 | 2007-05-25 |
| F.gas Technologies Inc. | 5220 Rue Jeanne Mance Appt 311, Montreal, QC H2V 0A2 | 2018-05-21 |
| 7087829 Canada Inc. | 5220 Rue Jeanne Mance, Apt. 403, Montreal, QC H2V 0A2 | 2008-12-03 |
| Mont Royal Parkas Inc. | 5064 Hutchison, Outremont, QC H2V 0A6 | 2017-12-01 |
| 9318453 Canada Inc. | 5064, Rue Hutchison, MontrГ©al, QC H2V 0A6 | 2015-06-03 |
| Mission Dairy Farms Inc. | 225 Saint-zotique Street West, MontrГ©al, QC H2V 1A2 | 2020-12-07 |
| Union Des Producteurs Et Productrices Du CinГ©ma QuГ©bГ©cois | 335-6750, Avenue De L'esplanade, MontrГ©al, QC H2V 1A2 | 2020-07-15 |
| 12188571 Canada Inc. | 6750 Avenue De L'esplanade #290, MontrГ©al, QC H2V 1A2 | 2020-07-10 |
| Studio Bonafide Inc. | 225 Saint-zotique West, Montreal, QC H2V 1A2 | 2016-08-25 |
| 8527237 Canada Inc. | 215 St. Zotique Street West, Montreal, QC H2V 1A2 | 2013-05-22 |
| Find all corporations in postal code H2V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Nicolas Jean Antoine Gorse | 815C av Stuart, Outremont QC H2V 3H7, Canada |
| Vera Andreevna SAZONOVA | 815C av Stuart, Outremont QC H2V 3H7, Canada |
| City | Outremont |
| Post Code | H2V 3H7 |
| Category | technologies |
| Category + City | technologies + Outremont |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| D.c.t. Technologies Inc. | 6600 Trans-canada Highway, Suite 750, Pointe Claire, QC H9R 4S2 | 2002-05-23 |
| Future Clean Technologies | 8069 Rue Juliette, MontrГ©al, QC H8N 1W5 | 2019-04-03 |
| Net Integration Technologies (quebec) Inc. | 23 Boulevard De L'aeroport, Bromont, QC J2L 1A3 | 2005-12-20 |
| Chicoine, Maillet & AssociÉs Technologies (c.m.a. Technologies) Inc. | 4287 Rue Juneau, Pierrefonds, QC H9H 2C6 | 1996-03-13 |
| Ia Technologies NumГ©riques Inc. | 1080 Grande AllГ©e Ouest, QuГ©bec, QC G1S 1C7 | 2019-06-20 |
| Optimum Energy Technologies Inc. | 7019 Rue Desglaieuls, Longueuil, QC J3Y 8R9 | 2010-08-18 |
| Les Technologies Larcon Technologies Inc. | 14255 Boul. Gouin Ouest, Suite 814, Pierrefonds, QC H8Z 3C2 | 2003-01-10 |
| Technologies Г‰quilogue Inc. / Equilogue Technologies Inc. | 101, Place Charles Lemoyne, #1007, Longueuil, QC J4K 2T3 | 2003-01-06 |
| Technologies Purement Logique Inc. | 14717 E Notre Dame, Montreal, QC | 1992-11-24 |
| Marketucan Technologies Inc. | 564-1804, Boul. Le Corbusier, Laval, QC H7S 2N3 | 2011-09-30 |
Please comment or provide details below to improve the information on EMANSO Technologies, Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.