10877271 CANADA INC. (Corporation# 10877271) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 9, 2018.
| Corporation ID | 10877271 |
| Business Number | 744986712 |
| Corporation Name | 10877271 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
238 Van Kirk Drive Brampton ON L7A 1M2 |
| Incorporation Date | 2018-07-09 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| SUNPREET SINGH CHEEMA | 238 Van Kirk Drive, Brampton ON L7A 1M2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-07-09 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-07-09 | current | 238 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 1M2 |
| Name | 2018-07-09 | current | 10877271 CANADA INC. |
| Status | 2018-07-09 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-07-09 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Hig Commercial Cleaning Services Inc. | 93 Winners Circle, Brampton, ON L7A 1M2 | 2020-11-27 |
| 12526298 Canada Inc. | 242 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 1M2 | 2020-11-26 |
| 11343114 Canada Corporation | 196 Winners Circle, Brampton, ON L7A 1M2 | 2019-04-06 |
| Tatted and Jacked Inc. | 246 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 1M2 | 2018-04-06 |
| 9410473 Canada Inc. | 241 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 1M2 | 2015-08-18 |
| 8868476 Canada Inc. | 235 Van Kirk Dr, Brampton, ON L7A 1M2 | 2014-04-25 |
| 8410356 Canada Ltd. | 240 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 1M2 | 2013-01-18 |
| 9991905 Canada Inc. | 241 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 1M2 | 2016-11-21 |
| 11793691 Canada Inc. | 241 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 1M2 | 2019-12-16 |
| 12159597 Canada Inc. | 241 Van Kirk Drive, Brampton, ON L7A 1M2 | 2020-06-26 |
| Find all corporations in postal code L7A 1M2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| SUNPREET SINGH CHEEMA | 238 Van Kirk Drive, Brampton ON L7A 1M2, Canada |
| City | Brampton |
| Post Code | L7A 1M2 |
Please comment or provide details below to improve the information on 10877271 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.