RELTech Works Inc. (Corporation# 10876925) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 9, 2018.
| Corporation ID | 10876925 |
| Business Number | 745695882 |
| Corporation Name | RELTech Works Inc. |
| Registered Office Address |
21b Laurel Avenue Scarborough ON M1K 3J3 |
| Incorporation Date | 2018-07-09 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Randy Laca | 21B Laurel Avenue, Scarborough ON M1K 3J3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-07-09 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-07-09 | current | 21b Laurel Avenue, Scarborough, ON M1K 3J3 |
| Name | 2018-07-09 | current | RELTech Works Inc. |
| Status | 2018-07-09 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-07-09 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 21B Laurel Avenue |
| City | Scarborough |
| Province | ON |
| Postal Code | M1K 3J3 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Kahuta Transportation Inc. | 317-550 Birchmount Road, Scarborough, ON M1K 0A4 | 2020-09-17 |
| 12184711 Canada Inc. | 550 Birchmount Road Unit 709, Toronto, ON M1K 0A4 | 2020-07-08 |
| Ascentbridge Canada Inc. | 308-550 Birchmount Rd, Scarborough, ON M1K 0A4 | 2019-04-05 |
| Abeyan Trade Inc. | 806-550 Birchmount Road, Scarborough, ON M1K 0A4 | 2018-02-22 |
| 10220442 Canada Inc. | 550 Birchmount Road, # 414, Scarborugh, ON M1K 0A4 | 2017-05-03 |
| Canadawide Fresh Coffee Inc. | 204-550 Birchmount Rd, Scarborough, ON M1K 0A4 | 2014-02-03 |
| 11825836 Canada Inc. | 550 Birchmount Road, Toronto, ON M1K 0A4 | 2020-01-05 |
| Krada Studio Inc. | 550 Birchmount Road, Suite 606, Scarborough, ON M1K 0A4 | 2020-02-04 |
| 12223279 Canada Inc. | 550 Birchmount Road, Toronto, ON M1K 0A4 | 2020-07-24 |
| Emigration Channel Inc. | 550 Birchmount Road, Unit 414, Toronto, ON M1K 0A4 | 2020-09-14 |
| Find all corporations in postal code M1K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Randy Laca | 21B Laurel Avenue, Scarborough ON M1K 3J3, Canada |
| City | Scarborough |
| Post Code | M1K 3J3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 28 Works Inc. | 2105 Maple Grove Rd, Cambridge, ON N3C 2V3 | |
| Boom Works Enterprises Inc. | 1600 Notre-dame Street West, Suite 304, Montreal, QC H3J 1M1 | 2001-07-25 |
| Job E Works Management Corporation | 1 Place Ville-marie, Bureau 2821, MontrÉal, QC H1S 1E5 | 2001-11-28 |
| La Compagnie Clothing Works De H & R Ltee | 27 Augusta, Pointe Claire, QC H9R 5V4 | 1997-08-28 |
| Pro-con Road Works Ltd. | 10180 - 101 Street, Suite 3200, Edmonton, AB T5J 3W8 | |
| La Compagnie Stanley Works Limitee | 65 Imperial St., Hamilton, ON | |
| Habitat Works! Inc. | 130 Dufferin Avenue, Suite 1400, London, ON N6A 5R2 | |
| Reliability Works Inc. | 112-1118 Homer Street, Vancouver, BC V6B 6L5 | |
| Auto E Works International Corporation | 1 Place Ville-marie, Bureau 2821, MontrÉal, QC H3B 4R4 | 2001-11-28 |
| Telcom E Works Corporation | 1, Place Ville Marie, Bureau 2821, MontrÉal, QC H3B 4R4 | 2001-11-26 |
Please comment or provide details below to improve the information on RELTech Works Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.