10876194 Canada Inc. (Corporation# 10876194) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 8, 2018.
| Corporation ID | 10876194 |
| Business Number | 745131110 |
| Corporation Name | 10876194 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
5895 Avenue Brandeis Cote St-luc QC H4W 3B2 |
| Incorporation Date | 2018-07-08 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Laurent Benezra | 5895 Avenue Brandeis, Cote St-Luc QC H4W 3B2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-07-08 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-07-08 | current | 5895 Avenue Brandeis, Cote St-luc, QC H4W 3B2 |
| Name | 2018-07-08 | current | 10876194 Canada Inc. |
| Status | 2018-07-08 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-07-08 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 5895 Avenue Brandeis |
| City | Cote St-Luc |
| Province | QC |
| Postal Code | H4W 3B2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Narwhal Capital Inc. | 5895 Avenue Brandeis, CГґte Saint-luc, QC H4W 3B2 | 2018-11-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 9422307 Canada Inc. | 5897 Avenue Brandeis, CГґte-saint-luc, QC H4W 3B2 | 2015-08-28 |
| 8978573 Canada Inc. | 5899 Brandeis Avenue, CГґte-saint-luc, QC H4W 3B2 | 2014-12-31 |
| 9053875 Canada Inc. | 5887 Av. Brandeis, CГґte-saint-luc, QC H4W 3B2 | 2014-10-16 |
| 7508867 Canada Inc. | 5889 Brandels, Cote St-luc, QC H4W 3B2 | 2010-03-25 |
| 7316453 Canada Inc. | 5887 Brandeis Ave, Montreal, QC H4W 3B2 | 2010-01-21 |
| Jeffco Management Science Inc. | 5887 Brandeis, CГґte-saint-luc, QC H4W 3B2 | 2008-02-26 |
| 6665535 Canada Inc. | 5901 Brandeis Ave., Montreal, QC H4W 3B2 | 2006-11-29 |
| 4316631 Canada Inc. | 5889 Brandeis Avenue, CГ”te St. Luc, QC H4W 3B2 | 2005-09-19 |
| Concept & Realisation De Projets Cj Inc. | 5592 Castlewood, Cote St-luc, QC H4W 3B2 | 2002-10-18 |
| 3681025 Canada Inc. | 5911 Avenue Brandeis, CГґte Saint-luc, QC H4W 3B2 | 1999-12-08 |
| Find all corporations in postal code H4W 3B2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Laurent Benezra | 5895 Avenue Brandeis, Cote St-Luc QC H4W 3B2, Canada |
| City | Cote St-Luc |
| Post Code | H4W 3B2 |
Please comment or provide details below to improve the information on 10876194 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.