The Natural Wolf Incorporated (Corporation# 10875929) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 7, 2018.
| Corporation ID | 10875929 |
| Business Number | 746005685 |
| Corporation Name | The Natural Wolf Incorporated |
| Registered Office Address |
799 Holm Road Campbell River BC V9W 5R5 |
| Incorporation Date | 2018-07-07 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 4 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Lawrence Wolfe | 799 Holm Road, Campbell River BC V9W 5R5, Canada |
| Rebecca Wolfe | 799 Holm Road, Campbell River BC V9W 5R5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-07-07 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-07-07 | current | 799 Holm Road, Campbell River, BC V9W 5R5 |
| Name | 2018-07-07 | current | The Natural Wolf Incorporated |
| Status | 2018-07-07 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-07-07 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 799 Holm Road |
| City | Campbell River |
| Province | BC |
| Postal Code | V9W 5R5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12093472 Canada Inc. | 403-2777 North Beach Drive, Campbell River, BC V9W 0B5 | 2020-05-29 |
| Tn Scaling Ltd. | 402 - 572 South Island Hwy, Campbell River, BC V9W 1A8 | 2007-10-31 |
| Avanti Safety Consultants Inc. | #201 - 1350 South Island Hwy, Campbell River, BC V9W 1B7 | 2015-03-21 |
| 6017711 Canada Inc. | 2583 South Island Highway, Campbell River, BC V9W 1C5 | 2002-09-09 |
| First Nations Electoral Officers Association | 1218 Bute Cres., Campbell River, BC V9W 1G5 | 2005-04-01 |
| Chikondi One Heart Angels Orphanage | 2236 Dalton Road, Campbell River, BC V9W 1H7 | 2012-04-23 |
| Matson Mechanical Repair Ltd. | 2018 Palmer Rd., Campbell River, BC V9W 1M5 | 2008-01-29 |
| 10511676 Canada Corp. | 48 Rockland Road, Campbell River, BC V9W 1N3 | 2017-12-01 |
| Coast Emergency Supply Ltd. | 7-391 Erickson Road, Campbell River, BC V9W 1S8 | 2006-10-27 |
| 8311099 Canada Incorporated | 1278 South Alder St., Campbell River, BC V9W 1Z7 | 2012-09-27 |
| Find all corporations in postal code V9W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Lawrence Wolfe | 799 Holm Road, Campbell River BC V9W 5R5, Canada |
| Rebecca Wolfe | 799 Holm Road, Campbell River BC V9W 5R5, Canada |
| City | Campbell River |
| Post Code | V9W 5R5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Societe De Gestion W.o. Wolf Ltee | 2999 Jane Street, Apt 1107, Downsview, QC M3N 2J9 | 1977-08-30 |
| Wolf & Wolf Canada Inc. | 5996 - 23 Avenue, Montreal, QC H1T 4B9 | 1999-02-01 |
| Wolf Empire Incorporated | 6400 Rue De ChambГ©ry, App 123, Brossard, QC J4Z 0N7 | 2017-04-12 |
| Wolf Pack Incorporated | 60 Evans Avenue, Toronto, ON M6S 3V6 | 2016-07-04 |
| Canadian Wolf Outerwear Inc. | 9010, Roussin Street, Brossard, QC J4X 2K3 | 2016-07-20 |
| Manufacturiers Wolf Brand & Universite Inc. | 2033 Clark, Montreal, QC H2X 2R6 | 1984-11-01 |
| Wolf & Harrison Apparel Group Inc. | 6800 Louis Pasteur, Montreal, QC H4W 2X2 | 2010-01-08 |
| 11510878 Canada Incorporated | 209 Wolf Creek Crescent, Vaughan, ON L6A 4C1 | 2019-07-11 |
| Wolf Tree Media Incorporated | 26 Murray Place, Saskatoon, SK S7L 6R3 | 2011-06-07 |
| Sound Temple Clothing Incorporated | 632 Wolf Willow Rd, Edmonton, AB T5T 1K7 | 2019-09-11 |
Please comment or provide details below to improve the information on The Natural Wolf Incorporated.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.