Smile Gummi-Rela Foundation (Corporation# 10875864) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is August 1, 2018.
| Corporation ID | 10875864 |
| Business Number | 742234487 |
| Corporation Name | Smile Gummi-Rela Foundation |
| Registered Office Address |
70 Dells Crescent Brampton ON L7A 2R7 |
| Incorporation Date | 2018-08-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Shanice Solan | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| Ceon Williams | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| Alekia Burrell | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| Tavia Gooden | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| Matthew Miller | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-08-01 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Address | 2019-06-07 | current | 70 Dells Crescent, Brampton, ON L7A 2R7 |
| Address | 2018-08-01 | 2019-06-07 | 2-1061 Upper Sherman Ave, Hamilton, ON L8V 3N6 |
| Name | 2018-08-01 | current | Smile Gummi-Rela Foundation |
| Status | 2018-08-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-08-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-05-02 | Non-Soliciting N'ayant pas recours Г la sollicitation |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Auctify, Inc. | 76 Dells Crescent, Brampton, ON L7A 2R7 | 2019-05-15 |
| Lafex Consulting Incorporated | 41 Dells Crescent, Brampton, ON L7A 2R7 | 2018-05-01 |
| 10402869 Canada Inc. | 68 Dells Cres, Brampton, ON L7A 2R7 | 2017-09-12 |
| 9642412 Canada Inc. | 55 Dells Crescent, Brampton, ON L7A 2R7 | 2016-02-23 |
| Dreamz Insurance & Financial Corporation | 4whispering Hills Gate, Brampton, ON L7A 2R7 | 2007-12-11 |
| 6807470 Canada Inc. | 4 Whispering Hills Gate, Brampton, ON L7A 2R7 | 2007-07-14 |
| Taxmann Insurance & Investment Corporation | 72 Dells Crescent, Brampton, ON L7A 2R7 | 2006-09-28 |
| Mitax Financial Corporation | 72 Dells Crescent, Brampton, ON L7A 2R7 | 2010-10-16 |
| Shubh Marketings Consultancy Inc. | 72 Dells Crescent, Brampton, ON L7A 2R7 | 2015-05-19 |
| 11620550 Canada Inc. | 76 Dells Crescent, Brampton, ON L7A 2R7 | 2019-09-11 |
| Find all corporations in postal code L7A 2R7 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Shanice Solan | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| Ceon Williams | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| Alekia Burrell | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| Tavia Gooden | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| Matthew Miller | 1061 Upper Sherman Avenue, Hamilton ON L8V 3N6, Canada |
| City | Brampton |
| Post Code | L7A 2R7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Smile Against Depression Foundation | 318 Good Street, New Hamburg, ON N3A 2H9 | 2015-06-25 |
| Give A Smile Foundation | 36 Tideswell Blvd, Toronto, ON M1B 0B5 | 2015-02-24 |
| Hearts That Smile Foundation Inc. | 2 Maple Beach Crescent, Brampton, ON L7A 2T9 | 2018-05-18 |
| Operation Smile Canada Foundation | 375 University Ave, Suite 204, Toronto, ON M5G 2J5 | 2010-08-30 |
| Inova Smile Foundation | 1405 Bank Street, Ottawa, ON K1H 8N1 | 2014-02-05 |
| Build Your Smile Dental Foundation | 2300 Yonge St. #905, Toronto, ON M4P 1E4 | 2019-02-21 |
| Smile 2 Smile Inc. | 301-268 Poplar Plains Rd, Toronto, ON M4V 2P2 | 2014-11-04 |
| Smile Charity International Development Foundation | 62 Halsey Ave, East York, ON M4B 1A5 | 2020-12-01 |
| Rela Tech Inc. | 700 - 330 St. Mary Avenue, Winnipeg, MB R3C 3Z5 | 2017-08-09 |
| Promotions Doctor Smile Inc. | 2050 Est Henri Bourassa, Montreal, QC H2B 1S6 | 1982-02-02 |
Please comment or provide details below to improve the information on Smile Gummi-Rela Foundation.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.