Destiny Divine Mobile Party Services Inc. (Corporation# 10874957) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is July 6, 2018.
| Corporation ID | 10874957 |
| Business Number | 746038488 |
| Corporation Name | Destiny Divine Mobile Party Services Inc. |
| Registered Office Address |
36 Radwinter Dr Etobicoke ON M9V 1P8 |
| Incorporation Date | 2018-07-06 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 4 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Ira Carmen Mckree | 36 Radwinter Dr, Etobicoke ON M9V 1P8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2018-07-06 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2018-07-06 | current | 36 Radwinter Dr, Etobicoke, ON M9V 1P8 |
| Name | 2018-07-06 | current | Destiny Divine Mobile Party Services Inc. |
| Status | 2018-07-06 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-07-06 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2019 | 2018-11-21 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6174621 Canada Inc. | 42 Radwinter Drive, Brampton, ON M9V 1P8 | 2003-12-22 |
| Business Ideas Unlimited Inc. | 42 Radwinter Drive, Toronto, ON M9V 1P8 | 2016-02-22 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Riyasat Punjabi Tadka & Bar Canada Inc. | Unit A-102, A-103, 6230 Finch Avenue West, Etobicoke, ON M9V 0A1 | 2020-11-30 |
| 360 Urban Threads Inc. | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-02-21 |
| Mack F/x Traders Inc. | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-02-21 |
| 6747566 Canada Limited | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-04-02 |
| 10623415 Canada Inc. | 845 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2018-02-08 |
| Free Sewing Training School | 831 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2017-04-19 |
| 8135061 Canada Corporation | 1a-849 Albion, Toronto, ON M9V 1A3 | 2012-03-07 |
| Nigerian-canadian Police Foundation | 831 Albion Road, Etobicoke, ON M9V 1A3 | 2017-12-13 |
| The Garden of Love and Deliverance Ministry | 831 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2018-06-21 |
| Remane International Incorporated | 900 Albion Road, Unit B20, Etobicoke, ON M9V 1A5 | 2014-04-01 |
| Find all corporations in postal code M9V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Ira Carmen Mckree | 36 Radwinter Dr, Etobicoke ON M9V 1P8, Canada |
| City | Etobicoke |
| Post Code | M9V 1P8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Divine Destiny | 119 Hazelton Avenue, Toronto, ON M5R 2E4 | 2010-08-17 |
| Divine Destiny World Changers Center | 65 Hursts Drive, Ajax, ON L1T 0N8 | 2020-08-29 |
| Destiny Care Services Incorporated | 36 Drummomdville Drive, Brampton, ON L6P 3M9 | 2017-03-30 |
| Dream Destiny Immigration Services Inc. | 888 Blairholm Ave, Mississauga, ON L5C 1G4 | 2016-11-30 |
| True Destiny Counselling Services Inc. | 119 Nuffield St, Brampton, ON L6S 4Z6 | 2016-09-12 |
| Divine Driving School Inc. | 386 Cooper St., Suite 409, Ottawa, ON K2P 2H7 | 2005-12-22 |
| Charities of The Divine Mercy | 125, Rue Messier, Laval, QC H7L 2K7 | 1996-03-29 |
| Draught Party Inc. | 133 Rue Edouard Branly, Ville Chateauguay, QC J6K 4K2 | 1993-12-22 |
| Party Plus Worldwide C.s. Inc. | 330 Boul Cremazie O, Montreal, QC H2P 1C7 | 1996-04-26 |
| Destiny Leisure Services Inc. | 4117 Cedar Springs Road, Burlington, ON L7R 3X4 | 1995-12-19 |
Please comment or provide details below to improve the information on Destiny Divine Mobile Party Services Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.